Księgowość i rachunkowość, a także sprawy kadrowo-płacowe w firmie, znacząco wpływają nie tylko na funkcjonowanie struktury całej organizacji, ale także na rentowność rynkową przedsiębiorstwa oraz jego działalności. Wiele podmiotów, które zmieniły swoją politykę dotyczącą finansów, szybko zaczęło zdobyć na rynku lokalnym, a nawet krajowym znaczną przewagę nad konkurencją. Nic dziwnego, że dzisiaj tysiące firm kieruje się ku outsourcingowym usługom księgowo-rachunkowym. 

Dlaczego warto postawić na biuro księgowo-rachunkowe?

Współpraca z biurem księgowo-rachunkowym, to nie tylko brak konieczności zatrudniania własnych pracowników i tworzenia specjalistycznych, drogich w utrzymaniu oraz budowie działów. Dzisiaj przede wszystkim warto zwracać uwagę na dalekosiężne zalety kooperacji w ramach outsourcingowych usług. Te dedykowane są obecnie zarówno dla podmiotów prowadzących księgowość uproszczoną – księgi przychodów i rozchodów; karty podatkowe; ryczałt ewidencjonowany – jak i dla firm, których ewidencjonowanie podatkowe opiera się na zasadach ogólnych – księgi handlowe i po przekroczeniu odpowiednich limitów przychodu za rok obrotowy również roczne sprawozdania finansowych.

Tysiące przedsiębiorstw usługowych, produkcyjnych, czy też handlowych w Polsce, koncentruje się zatem na takich własnościach współpracy bezpośredniej lub pośredniej (biura rachunkowe mogą gwarantować usługi specjalistyczne w wymienionym zakresie, lub dzięki klarownej księgowości pomagają wdrażać odpowiednie procedury do struktury organizacyjnej firmy), jak: optymalizacje podatkowe, analizy portfelowe i produktowe, analizy mikro i makro otoczenia, reprezentacje w instytucjach państwowych i przed organami kontrolnymi, a nawet doradztwo inwestycyjne i rachunkowość zarządcza. Przykładów jest znacznie więcej, a wszystko zależy to, od zakresu działań danego biura, jego elastyczności, oraz naszego budżetu, profilu działalności, czy też formy prawnej firmy.

Powierz sprawy finansowe swojej firmy w dobre ręce

Czy każde biuro rachunkowe działające na rynku godne jest polecenia? Niestety odpowiedź brzmi nie… Wiele takich podmiotów opiera się o „stare” metodologie pracy, które nie tylko są bardziej czasochłonne, ale i przez to droższe w stosowaniu. Niekiedy również biura rachunkowe prowadzą osoby o bardzo niewielkim doświadczeniu, zwłaszcza w świecie biznesowy, co dla rozwijających się firm może być niekorzystne. Lepiej kierować się zatem ku renomowanym podmiotom, które współpracowały wcześniej z firmami z różnych branż, świadcząc zarówno księgowość mobilną, jak i elektroniczną. Polecane jest zatem biuro Usług księgowych LEON działające w Zduńskiej Woli, które funkcjonuje już od 1999 roku, obsługując spółki kapitałowe, cywilne i partnerskie, fundacje i stowarzyszenia, czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Z pełną ofertą warto zapoznać się zatem na dedykowanej stronie www.