Największe zalety ubezpieczenia turystycznego

Materiał partnera
2019-10-23

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego niesie ze sobą wiele korzyści, z których większość osób być może nie zdaje sobie sprawy. Przede wszystkim nie należy mylić go z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która oferuje zabezpieczenie w znacznie mniejszym zakresie. Kiedy więc warto zainteresować się wykupieniem tzw. polisy turystycznej i co wchodzi w jej skład?

Ubezpieczenie na wyjazd to podróż bez stresu


Na samym początku należy zaznaczyć, że ubezpieczenie podróżne jest często mylnie utożsamiane z ochroną zdrowia i życia podczas ekstremalnych wypraw - zdobywania górskich szczytów, nurkowania czy łapania fal na niebezpiecznych wybrzeżach. Nic bardziej mylnego. Polisa podróżnicza (czy też turystyczna) przeznaczona jest dla wszystkich osób, które często opuszczają granice kraju w celach biznesowych bądź rekreacyjnych. Chroni ona przed nieszczęśliwymi wypadkami, konsekwencjami utraty bagażu, ale także przed utratą mienia np. w wypadku kradzieży. Wg pracowników AG Ubezpieczenia jest to najbardziej kompleksowa forma zabezpieczenia, będące jednocześnie gwarantem bezstresowego wyjazdu. 


Zdecydowana większość ofert dotyczących ubezpieczenia podróżnego obejmuje następujące kwestie:

  • zabezpieczenie przed chorobami, wypadkami, kontuzjami

  • opłacenie przez ubezpieczyciela kosztów ewentualnego transportu medycznego z powrotem do kraju (przykładowo, koszt transportu karetką z Francji czy Włoch do Polski wynosi ok. 5000 zł)

  • pokrycie kosztów wyrządzonych szkód (ubezpieczenie OC)

  • ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków)

  • w razie wypadku w rejonach górskich - opłacenie kosztów wylotu helikoptera ratowniczego


W ramach dodatkowego zabezpieczenia można zainteresować się również ubezpieczeniem assistance dla zmotoryzowanych, które obejmuje przyjazd po zepsute auto i pomoc ze strony mechanika - jest to oddzielna usługa, ale zdecydowanie warto rozważyć ją w przypadku, gdy w czasie podróży będziemy korzystać z pojazdu.


Podstawowe różnice między polisą turystyczną a EKUZ


Do zasadniczych różnic pomiędzy ubezpieczeniem turystycznym a Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego należy zaliczyć:


  • pełną refundację kosztów leczenia (ubezpieczenie EKUZ pokrywa tylko część kosztów)

  • pokrycie kosztów leczenia w placówkach medycznych (polisa podróżna pokrywa również koszty leczenia prywatnego)

  • ubezpieczenie podróżne obejmuje całą Europę i pozostałe państwa na całym świecie (EKUZ ogranicza się do państw Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu)

  • EKUZ oferuje jedynie wsparcie zdrowotne.

Opracowanie artykułu:

Ag Ubezpieczenia Agata Zacharek

ul. Turystyczna 57, 44-335 Jastrzębie-Zdrój śląskie
e-mail
www