Na co dzień firmy korzystają z usług księgowych, dzięki którym finanse przedsiębiorstwa są dokumentowane we właściwy sposób. Zdarzają się jednak sytuacje wyjątkowe, z którymi należy zgłosić się do specjalisty, który łączy w swojej pracy zakres wiedzy i umiejętności zarówno z branży rachunkowości jak i prawa. W jakich sytuacjach niezbędna jest pomoc kancelarii prawno-podatkowej?

Specjalistyczna wiedza z zakresu prawa i podatków

Aby móc jak najmniejszym kosztem zarówno finansowym jak i czasowym uporać się z kłopotliwą sytuacją związaną z rozliczeniami firmy lub z prywatną sprawą dotycząca rachunkowości najlepiej znaleźć wykwalifikowaną osobę, która może pochwalić się doświadczeniem właśnie w zakresie tematyki, której dotyczy sprawa.

Ponieważ kwestie księgowości przedsiębiorstw i osób prywatnych są często ściśle połączone z uwarunkowaniami prawnymi dobrzej jest mieć w zanadrzu zarówno doradcę podatkowego jak i radcę prawnego. Kancelaria Prawno-Podatkowa Starowicz proponuje swoje usługi zarówno osobom prywatnym jak i małym i średnim firmom. Zakres działań tego biura obejmuje nie tylko doradztwo podatkowe i usługi księgowe, ale także porady prawne.

Skomplikowane kwestie prawne

Będąc w trudnej sytuacji wiążącej się z koniecznością uczestniczenia w rozprawie sądowej i reprezentowania własnego przedsiębiorstwa warto mieć u swego boku doświadczonego radcę prawnego, który dobrze zna sytuację firmy i może odpowiadać za jej losy w sądzie. Od tego jak poprowadzony będzie proces sądowy ze strony przedsiębiorcy, zależeć będzie, jakie poniesie konsekwencje. Jest to szczególnie ważne przy sporze sądowym. Każdy pozew, wniosek, skarga czy też apelacja powinna być skonsultowana ze specjalistą, który może podzielić się ze swoim klientem obszernym doświadczeniem i przewidzieć niektóre sytuacje i procesy.

Przedsiębiorca zastanawiający się nad tym, jakiemu podmiotowi powierzyć sprawy rachunkowo-prawne firmy powinien wziąć pod uwagę to, jakie są potrzeby jego firmy. Warto jest w tej sytuacji wybrać jedną kancelarię czy też biuro rachunkowe, które od początku będzie wtajemniczone w procesy zachodzące w firmie. Dzięki temu, w skomplikowanych sytuacjach pracownik zajmujący się rozliczeniami z Urzędem Skarbowym czy też tworzeniem pism o charakterze prawnym będzie dokładnie znał szczegóły sprawy. Może to zdecydowanie wpłynąć na moc argumentów przedstawianych przez przedsiębiorstwo w stronę podmiotów zewnętrznych.

Jednorazowa czy stała współpraca z kancelarią?        

Zazwyczaj poprawnie funkcjonująca firma korzysta głównie z usług biura księgowego i jego podstawowych aktywności, jakimi są: rozliczenia i sprawozdania finansowe roczne i miesięczne, prowadzenie ewidencji i obsługa kadrowo płacowa. W zależności od tego jak duża jest działalność tworzy się oddzielny dział księgowości lub podpisuje się umowę na współpracę z wybranym wcześniej biurem rachunkowym.

Rozsądny przedsiębiorca oprócz stałej konsultacji z wprawionym w obliczeniach i rozporządzeniach księgowym będzie miał także w zanadrzu także dobrego radcę prawnego, który wesprze go w sprawach administracyjnych oraz tych o charakterze prawnym. Znalezienie dobrej kancelarii podatkowo-prawnej oraz nawiązanie z nią w stałej współpracy może okazać się bardzo pomocne, szczególnie w bardziej skomplikowanych kwestiach. Radca prawny z właściwym doświadczeniem może reprezentować swojego klienta przed sądem lub w różnego rodzaju instytucjach. Profesjonalne wsparcie na przykład w trakcie rozprawy zawsze działa na korzyść przedsiębiorcy i przynosi dużo lepsze rezultaty, niż podejmowanie się działań prawnych „na własną rękę”.