Prowadzenie działalności gospodarczej – jak zaoszczędzić cenny czas?

Materiał partnera
2019-06-11

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej bardzo często jest spełnieniem marzeń oraz wyrazem pasji wielu ludzi. Niemniej jednak wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością oraz dodatkowymi obowiązkami. Młodym właścicielom firm wiele trudności mogą przysporzyć sprawy związane z należytym prowadzeniem dokumentacji oraz rachunkowości. Co zrobić, aby zagadnienia te nie zabierały zbyt dużo tak cennego przecież czasu?

Zalety korzystania z usług biur rachunkowych

Na początku swojej działalności właściciele w pierwszej kolejności powinni skupić się na jak najszybszym rozwoju oraz pozyskaniu nowych klientów. Aby wyrobić sobie jak największą renomę i jak najsolidniejsze zaufanie, wiele czasu trzeba poświęcić na terminowość realizacji zamówień, dopilnowanie transportów oraz uwzględnienie ewentualnych reklamacji. Trudno o, to gdy na głowie ma się sprawy związane z szeroko rozumianą robotą papierkową. Przedsiębiorcy często obciążeni są wynajmem lokalu lub placu. Nie można pominąć także kwestii zatrudnienia pracowników. Wszystko to wymaga rzetelnego prowadzenia stosownej dokumentacji oraz odpowiednich rozliczeń, w których po prostu nie wolno się pomylić, ponieważ zazwyczaj grozi to nie tylko konsekwencjami finansowymi, ale przede wszystkim karnymi.

Aby nie narażać się na niepotrzebny stres, doskonałym sposobem na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu jest powierzenie spraw rachunkowych specjalistom. Zdecydowanie zalicza się do nich biuro rachunkowe Atum. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie szeroko rozumianej pomocy w rozliczeniach. Co konkretnie znajduje się w ofercie?

Biura rachunkowe – co zawiera oferta

Najlepsze biura rachunkowe słyną przede wszystkim z niezwykle rozbudowanej oferty usługowej. Tak jest również i w tym przypadku. Przedsiębiorcy mogą liczyć przede wszystkim na usługi podatkowe. Jakie konkretnie? Specjaliści zajmą się przygotowaniem deklaracji podatku VAT oraz zeznań rocznych CIT oraz PIT. W razie zaistnienia takiej konieczności biuro rachunkowe przygotuje także plan amortyzacji oraz ewidencję środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych.

W zakresie usług, dotyczących kadr i płac, wszyscy zainteresowani odnajdą m.in. sporządzenie umowy o pracę oraz możliwość przygotowania listy płac. Profesjonaliści zapewniają także wsparcie w zakresie przygotowania pism oraz deklaracji do US oraz ZUS. Oczywiście zajmą się także przygotowaniem rozliczenia rocznego pracowników, czyli PIT-11.

Opracowanie artykułu:

Atum Biuro Rachunkowe Ewa Kuszniar

ul. Księżnej Zofii 1/1, 76-200 Słupsk pomorskie
e-mail
www