Blog Panoramy Firm

Czy da się naprawić uszkodzoną felgę?

Materiał partnera
2019-07-12
Naprawa felg

Długotrwałe użytkowanie uszkodzonej felgi niewątpliwie skutkować będzie deformacją obręczy. Poza tym niszczy ona oponę i może doprowadzić do wybicia łożyska. Jest to też częstą przyczyną powstania luzów w zawieszeniu pojazdu. Czy jednak należy taką od razu wymieniać? Możliwa jest naprawa felg, niezależnie od tego, czy jest to felga samochodowa, czy motocyklowa.

Gdzie naprawić uszkodzoną felgę?

Decydując się na naprawę felgi, bardzo istotny będzie wybór osoby, która naprawę taką wykona. Profesjonalne warsztaty wykonujące tego typu prace, są wyposażone w najwyższej jakości sprzęt, który bynajmniej, nie jest tani. Najlepiej, aby był to warsztat sprawdzony i wyspecjalizowany w tym kierunku. Tego typu firmą jest Alu Pol. Zajmuje się ona kompleksową naprawą felg stalowych i aluminiowych (do 22 cali). Istnieją oni na rynku od piętnastu lat, co świadczyć może o jakości świadczonych usług, a tę potwierdza wielu zadowolonych klientów. Jest to firma godna zaufania, o które w tej branży trudno. Warto zaznaczyć, że w powyższym serwisie, standardowo stosuje się malowanie zaprawkowe, a na  specjalne życzenie klienta, także lakierowanie całego czoła felgi. Cena naprawy felgi jest zależna od stopnia uszkodzenia i jej średnicy. Nie warto jednak na tym oszczędzać. Źle wykonane prostowanie felgi, bardzo szybko skończy się powrotem do warsztatu. Prawdziwy specjalista posiada profesjonalny sprzęt, a może także mieć odpowiednie certyfikaty, poświadczające jego kwalifikacje. Wybierając jeden z wielu warsztatów samochodowych, niespecjalizujących się w tego typu pracach, można od razu zainwestować w nowe koła.

Czasem nie warto naprawiać

Przed samą naprawą, warto skonsultować się ze specjalistą, czy przeprowadzenie jej ma jakikolwiek sens. Niestety raz uszkodzona obręcz, nawet po naprawie, mieć słabszą konstrukcję, niż nowa, nieuszkodzona. Zwiększa to ryzyko ponownej awarii, która jeśli wystąpi, to najprawdopodobniej w tym samym miejscu. Fachowiec z pewnością będzie potrafił doradzić, czy warto coś z danym uszkodzeniem robić.

Objawy i naprawa

Krzywą felgę odczuć najczęściej można, poprzez mocne drgania kierownicy, które szczególnie odczuwalne będą podczas hamowania. Przyjrzeć się feldze warto także w momencie, gdy samochód podczas jazdy, zacznie znosić na jedną stronę. Może być to wynik uszkodzenia opony, który skutkuje utratą powietrza. Te objawy powinny zmobilizować kierowcę, do jak najszybszego oddania felg do prostowania. W zależności od typu uszkodzenia, felgę aluminiową można toczyć, spawać lub prostować. W przypadku felgi stalowej naprawa jest znacznie trudniejsza i wymaga bardziej specjalistycznych maszyn.

Opracowanie artykułu:

"Alu Pol" Naprawa Felg Spawanie Aluminium Rafał Polasik

ul. Podleśna 55, 85-145 Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
e-mail
www