Czy warto zdecydować się na zakup nowego samochodu?

Materiał partnera
2019-10-15

Grupa Auto Wimar to autoryzowany Dealer Skoda Auto, który doświadczenie zbiera już od ponad 28 lat. Konsekwencją profesjonalnego podejścia do obsługi klienta jest fakt, że jest w rankingu najlepszych dealerów na terenie całej Polski! Wachlarz usług jest bardzo szeroki, ale skupimy się teraz na jednej z nich, a mianowicie sprzedaży nowych samochodów. Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić nowy, czy może już używany pojazd. Co może wpływać na decyzję?

Czy warto kupić nowy samochód?


Faktem jest, że inwestycja w nowe auto będzie większa niż zakup używanego samochodu. Czasami jednak - tylko na pozór. Cena początkowa rzeczywiście będzie wyższa, ale warto się zastanowić, ile jeszcze będzie trzeba zainwestować pieniędzy w dalszej przygodzie z naszym nowym samochodem. Kupując nowe auto w salonie, przez początkowy okres użytkowania (nawet kilka lat), pojazd jest objęty gwarancją, więc pieniądze przy potencjalnych usterkach będą pokrywane z niej. Ponadto gwarancja będzie obejmować atrakcyjne ubezpieczenia, dzięki, którym w razie awarii lub kolizji (mamy nadzieję, że tak się oczywiście nie stanie) na drodze również nie będziemy musieli wyjmować dodatkowych pieniędzy z portfela. 


Oprócz tego
wsiadając do nowego samochodu, będziemy mieli poczucie świeżości oraz świadomość, że nikt nie ukrył przed nowym właścicielem usterek. Jak wyraźnie podkreślają eksperci w dziedzinie sprzedaży nowych samochodów z Grupy Auto Wimar, oprócz produktu w salonach można liczyć na kompleksową obsługę w każdym aspekcie zakupu nowego pojazdu. Ma to związek m.in. z zakupem, finansowaniem czy ubezpieczeniem.


Zakup auta używanego – czy faktycznie taniej?


Decydując się na zakup używanego samochodu, trzeba mieć na uwadze jego przeszłość oraz eksploatację z nią związane. Sprzedawca często może oferować je, jako ekskluzywny produkt, który nigdy nie miał wypadku, a tak naprawdę auto rozpadnie się po dwóch pierwszych jazdach. Oczywiście – nie zawsze tak jest. Jednak trzeba liczyć się z konsekwencjami, że decydując się na tańszą opcję, wizyty u mechanika będą częstszymi wydarzeniami, niż w przypadku kupienia nowego samochodu. Często jest to kwestią przeznaczenia, ile tak naprawdę będzie trzeba jeszcze dołożyć środków pieniężnych, aby czuć się bezpiecznie, jadąc pojazdem. Niekiedy biorąc pod uwagę wszystkie, złożone w jedność koszty suma sugeruje, że można było zdecydować się już na zakup auta w salonie.


Oczywiście odpowiedź na pytanie, czy warto kupić samochód z salonu, czy używany jest kwestią subiektywną. Nie zawsze każdy ma wystarczająco dużo gotówki i chęci, by brać kredyt na nowy samochód, więc decyduje się na tańszą opcję. Każdy medal na dwie strony i każda z nich jest na swój sposób dobra. Najważniejsze jest, by samochód bezpiecznie przewoził użytkownika z punktu A do punktu B, a powyższe argumenty pozwolą wybrać korzystniejszą opcję dla Ciebie.

Opracowanie artykułu:

"Auto Wimar Centrum" Sp. z o.o.

ul. Modlińska 224, 03-119 Warszawa Białołęka, mazowieckie
e-mail
www