Czym jest transport HDS?

Materiał partnera
2019-06-26
załadunek

Liczba inwestycji budowlanych w naszym kraju systematycznie się zwiększa. Wymaga to zastosowania nowoczesnych rozwiązań transportowych, dzięki którym zapewniona zostanie ciągłość prac inwestycyjnych oraz bezpieczeństwo pracowników. Czym jest transport HDS i jakie jest jego zastosowanie?

Transport HDS

W transporcie HDS powszechnie wykorzystuje się samochody ciężarowe, które na naczepie posiadają zamontowane specjalne żurawie. Samochody te doskonale sprawdzają się przy przewożeniu towaru oraz jego załadunku i rozładunku bez konieczności angażowania innych urządzeń i pojazdów. Żurawie posiadają udźwig nawet do kilkunastu ton, dzięki czemu przemieszczanie ciężkich metalowych konstrukcji, materiałów budowlanych czy wypełnionych kontenerów nie stanowi żadnego problemu. Większość samochodów ciężarowych, używanych do transportu HDS, wyposażona jest także dodatkowe taśmy, przyssawki i haki, które umożliwiają bezpieczne rozlokowanie towarów w dowolnym miejscu.

Zastosowanie transportu HDS

Usługi HDS kierowane są przede wszystkim dla firm z branży budowlanej i przemysłowej. Na tym jednak nie kończy się ich zastosowanie. Jak informuje specjalista z firmy Transport z HDS – specjalne dźwigi samochodowe można wykorzystać także jako koparki albo ładowarki w czasie prac wycinkowych, prowadzonych w lesie. Samochody HDS sprawdzą się przy transporcie praktycznie każdego ciężkiego ładunku o znacznych gabarytach. Transport HDS charakteryzuje się dużą wszechstronnością i wygodą.

Zalety wynajmu samochodów z HDS

Wiele przedsiębiorstw zajmuje się wynajmem samochodów HDS. Większość z nich posiada dodatkowe wyposażenie takie jak np. przyczepy czy progi najazdowe, dzięki którym wykonanie zaplanowanych prac jest dużo prostsze. Wynajem samochodów HDS to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego sprzętu lub też mają do zrealizowania zadanie zamknięte w konkretnych ramach czasowych. Decydując się na usługi profesjonalnej firmy, mamy pewność, że wynajęty pojazd HDS będzie w pełni sprawny oraz obsługiwany przez wykwalifikowany personel. Nie musimy martwić się o koszty związane z ewentualna naprawą sprzętu, ubezpieczeniem czy przeglądem technicznym. Cena usługi zależna jest od wielu czynników, zazwyczaj ustalana jest indywidualnie z każdym zainteresowanym. Kupno samochodu HDS będzie opłacalne dla firm, które swoją działalność opierają na pracach związanych ze stałym użyciem sprzętu tego rodzaju. W takim przypadku wynajem specjalistycznego pojazdu nie ma większego sensu, ponieważ będzie generować niekończące się koszty.