Podczas przeprowadzki bardzo szybko okazuje się, że nie jest to zadanie tak łatwe, jak mogłoby się wstępnie wydawać. Przetransportowanie posiadanego majątku w sposób bezpieczny wymaga przede wszystkim wykorzystania odpowiednio przystosowanego samochodu. Osoby zmieniające miejsce zamieszkania muszą przygotować się zarówno na spory wysiłek fizyczny, jak i konieczność zarezerwowania od kilku do kilkudziesięciu godzin. Czy zawsze musi tak być? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak zatem sprawić, żeby było inaczej?

Dlaczego warto zadbać o fachową pomoc?

Zadania, które czekają na właścicieli mieszkania podczas przeprowadzki, można podzielić na 2 głównie kategorie. Mowa tutaj oczywiście o czynnościach, które da się zrealizować samodzielnie oraz tych, które bez pomocy specjalistów stają się wręcz niewykonalne. Jeżeli chodzi o pierwszą grupę, to na własną rękę bez większego trudu da się przewieźć m.in. odzież, różnego rodzaju dokumenty, pamiątki rodzinne, nieco elektroniki, a także tzw. drobnicę. Elementy takie swobodnie zmieszczą się w każdym samochodzie osobowym.

Zupełnie inaczej cała sprawa wygląda jednak w przypadku mebli oraz wyposażenia mieszkania. Mowa tutaj przede wszystkim o lodówce, pralce, kuchence, sofach, stołach i kanapach. Waga urządzeń oraz ich gabaryty sprawiają, że próby ich przetransportowania własnym autem mają prawo się nie udać – w szczególności w przypadku lodówki, która z przyczyn technicznych musi być przewożona pionowo. Z realizacją tego trudnego zadania bez żadnych problemów poradzą sobie fachowcy z firm przeprowadzkowych. Ile jednak przyjdzie nam zapłacić za ich pomoc?

Jakie są szacunkowe koszty przeprowadzki?

Czy samodzielna przeprowadzka jest opłacalna? Wiele osób argumentuje swoją właśnie kwestiami ekonomicznymi. W tym miejscu pojawia się jednak kluczowe pytanie dotyczące tego, czy rzeczywiście tak jest? To, że nie stajemy przed koniecznością opłacenia faktury wystawianej przez usługodawcę, wcale nie oznacza, iż cały proces przebiega bez żadnych kosztów. Po pierwsze, chodzi oczywiście o czas. Pod drugie natomiast, należy wziąć pod uwagę m.in. wydatki na paliwo.

Jeżeli dodamy do siebie wszystkie wartości, to bardzo szybko okaże się, że usługi firm przeprowadzkowych są nie tylko tańsze, ale także znacznie praktyczniejsze. Poszukując najlepszych ofert, warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez specjalistów z PPHU Anbet, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeni są w stanie poradzić sobie z dosłownie każdym wyzwaniem. Przeprowadzka dla klientów indywidualnych zazwyczaj wyceniana jest na poziomie około 100-120 zł/h. Jeśli natomiast chodzi o usługi dla firm, to w większości przypadków warunki cenowe ustalane są w sposób indywidualny.