Jakie części układu hamulcowego oferują dobre sklepy motoryzacyjne?

Materiał partnera
2019-07-31
Tarcze i klocki hamulcowe

Stan każdego elementu układu hamulcowego powinien gwarantować doskonałą wydajność i jakość. To właśnie w dużej mierze od części wchodzących w jego skład zależy bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Efektywne hamowanie to zatem przede wszystkim korzystanie z markowych części zamiennych przy naprawach i czynnościach serwisowych. Co dokładnie proponują sprawdzone sklepy motoryzacyjne?

Tarcze i klocki hamulcowe

Do najważniejszych i najczęściej wymienianych elementów układu hamulcowego zaliczają się przede wszystkim klocki i tarcze. Ich nadmierne zużycie można ocenić nawet bez konieczności odwiedzania warsztatu samochodowego – wystarczy wizualnie określić grubość okładzin w klockach czy stan tarczy hamulcowej. Zarówno przy intensywnej eksploatacji samochodu, jak i przy niewielkich przebiegach, elementy te wymagają regularnej kontroli i okresowej wymiany. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z oferty dobrego sklepu motoryzacyjnego, takiego jak np. Revo Services.

Szeroki asortyment obejmuje wiele części zamiennych, w tym niezbędne przy serwisowaniu układu hamulcowego zaciski czy czujniki zużycia klocków. To podzespoły, o których nie można zapomnieć przy standardowych wymianach wspomnianych już klocków hamulcowych. Po ewentualnych naprawach lub serwisie układu odpowiadającego za zatrzymanie pojazdu konieczna może okazać się także wymiana płynu hamulcowego. To kolejny z elementów znajdujących się w ofercie dobrych sklepów motoryzacyjnych.

Części wymieniane przy awariach układu hamulcowego

W tego typu punktach można nabyć również części zamienne do układów hamulcowych, które najczęściej ulegają awariom. Konieczna może się okazać bowiem kompletna wymiana przewodów hamulcowych. Dopasowanie ich do konkretnego modelu auta jest w tym wypadku kluczowe – pomoże w tym dobry sklep motoryzacyjny, który będzie w stanie zaproponować zarówno przewody sztywne, jak i elastyczne. Oferta takich miejsc to także pompy hamulcowe, czyli kolejny element układu często ulegający awariom.

Warto pamiętać, że w sklepach sprzedających części zamienne do samochodów znaleźć można również podzespoły do pojazdów wyposażonych w nieco rzadziej już spotykane hamulce bębnowe. Ulegające uszkodzeniom linki hamulca ręcznego to kolejny element układu hamulcowego, których wymianę należy opierać wyłącznie na częściach zamiennych pochodzących ze sprawdzonego źródła. Warto, by był nim sklep motoryzacyjny dysponujący rozbudowaną ofertą podzespołów do samochodów różnych producentów.