Przewożenie towarów – jak wybrać firmę transportową?

Materiał partnera
2019-07-25

Wydawać by się mogło, że transport towarów jest łatwy i prosty. Mimo, że wiele firm oferuje usługi związane z przewożeniem towarów, powinniśmy być uważni, aby wybrać dobrego przewoźnika. Tylko to zagwarantuje nam bezproblemowe przetransportowanie naszego towaru w inne miejsce. Na co zwracać uwagę podczas szukania właściwej firmy transportowej?

Wybór firmy transportowej

Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy transportowej, powinniśmy dokładnie sprawdzić wszystkie interesujące nas firmy. Przede wszystkim naszym zadaniem jest sprawdzenie, w jakim stanie technicznym są pojazdy, których do usług transportowych używa dana firma. Stan techniczny pojazdów jest najważniejszych, ponieważ w sytuacji, gdy samochody nie są w najlepszej kondycji, wówczas przewożenie naszego towaru może być ryzykowne. Warto dowiedzieć się czy dana firma transportowa dokonuje regularnych przeglądów pojazdów i czy są one naprawiane, a także czy posiada certyfikaty. Posiadanie przez firmę certyfikatów lub dodatkowych uprawnień może być konieczne do przetransportowania niektórych produktów. Osoby, dla których ważne jest dbanie o środowisko mogą poprosić o pokazanie certyfikatów potwierdzających ekologiczność pojazdów używanych przez firmę transportową.

Jeśli chcemy przewieźć nasz towar za granicę, powinniśmy nie tylko poszukać firmy z takimi usługami, lecz również warto jest sprawdzić, czy kierowca wyruszający w zagraniczną trasę z naszym towarem posiada odpowiednie dokumenty, pozwalające mu na przewożenie produktów do innych krajów. To pozwoli nam na uniknięcie ewentualnych kłopotów w przypadku zatrzymania naszego towaru na granicy państwowej.

Kontakt z klientem jest bardzo istotny

Podczas transportowania towarów liczy się nie tylko ich przewiezienie z jednego miejsca do drugiego. Często równie ważne jest informowanie klienta o postępach w przewożeniu jego towaru. W związku z tym, szukając firmy transportowej powinniśmy również zwracać uwagę na to, jak dana firma utrzymuje kontakt z klientem. Kontakt jest ważny od samego początku, ponieważ klient powinien wiedzieć gdzie i w jakim stanie jest jego ładunek. Jeśli pracownicy firmy transportowej od samego początku są z nami w stałym kontakcie, a my możemy z nimi porozmawiać o wszelkich wątpliwościach oraz wymaganiach, wówczas możemy mieć pewność, że dla takiej firmy jesteśmy bardzo ważni. Takie zachowanie może również świadczyć o profesjonalnym podejściu do każdego zlecenia. Profesjonalne firmy transportowe, takie jak New Management Logistic zawsze są w dobrym kontakcie ze swoimi klientami.

W przypadku, gdy nie wiemy na jaką firmę transportową się zdecydować lub nie wiemy, w jaki sposób zweryfikować ich usługi, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie opinii na temat danej firmy. Zazwyczaj klienci dzielą się swoimi opiniami na temat przewoźników w Internecie. Można również skorzystać z usług firmy, która posiada duże doświadczenie w przewożeniu towarów.

Opracowanie artykułu:

New Management Logistic Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Aleje Jerozolimskie 85/21, 02-001 Warszawa Ochota, mazowieckie
e-mail
telefon