Mimo tego, że wakacje nieuchronnie chylą się ku końcowi, to nawet wrzesień jest dobrą porą na to, aby wykorzystać swój urlop i wyjechać choćby na krótkie wakacje. Wiele osób decyduje się na podróż samochodem – przemawiają za tym zarówno niezależność, jak i komfort jazdy. Niemniej warto pamiętać o tym, że nawet w najsprawniejszym samochodzie może zdarzyć się usterka. Jak przygotować się na taką sytuację? Zawsze można skorzystać z pomocy warsztatu samochodowego Sławko.

Jedziesz autem na wakacje? Przygotuj się na awarię

Odpowiedzialny i przezorny kierowca, który wyjeżdża na wakacje, przed tak długą trasą odwiedza warsztat mechaniczny. Dzięki temu może mieć pewność, że podczas wakacji nie spotka się z poważną awarią. Nie każdy jednak decyduje się na taki krok – w takiej sytuacji lepiej przygotować się na usterki, które mogą wydarzyć się nawet wtedy, kiedy samochód jest naprawdę zadbany. Oczywistym faktem jest, że w bagażniku powinno znaleźć się koło zapasowe, wszak o gwoździa na drodze nietrudno, a ten skutecznie może pokrzyżować nam dalsze plany. Warto mieć ze sobą również zapas oleju, a także płynu hamulcowego. A co zrobić, jeśli samochód odmówi posłuszeństwa z nieznanych przyczyn?

Co zrobić, jeśli samochód zepsuje się w trasie?

Nie od dziś wiadomo, że samochody najbardziej lubią psuć się wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny – w drodze na delegację, w podróży na długo wyczekiwane wakacje. W takiej sytuacji najlepiej postawić na kompleksowe usługi warsztatów mechanicznych, które oferują swoim klientom nie tylko naprawę pojazdu, ale również jego darmowe holowanie. Dzięki temu właściciele auta nie muszą próbować naprawiać usterki na własną rękę, co najczęściej nie kończy się dobrze lub też decydować się na usługi okolicznego mechanika, którego największą zaletą jest to, że jego warsztat znajduje się blisko miejsca, w którym samochód odmówił posłuszeństwa.

Usługę darmowego holowania pojazdu zapewnia swoim klientom  mobilny warsztaty samochodowy Sławko, którego prężenia działa na terenie województw śląskiego oraz małopolskiego. Jego specjaliści zajmują się również diagnozą usterki i, jeśli oczywiście jest to możliwe, jej naprawą na miejscu. Warsztat samochodowy Sławko jest czynny siedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Doświadczeni mechanicy, a także nowoczesny sprzęt i współpraca z lakiernikami to gwarancja tego, że fachowcy doprowadzą do porządku także samochody po wypadku.