Tapicerka samochodowa – gdzie ją wymienić?

Materiał partnera
2019-07-03

Nie ulega żadnej wątpliwości, że tapicerka samochodowa jest najbardziej narażonym na zabrudzenia elementem każdego pojazdu. Utrzymanie jej w należytym stanie jest niezwykle ważne nie tylko ze względu wizualnych, ale także czysto praktycznych. Nie od dziś wiadomo, że za zadbane auto można otrzymać znacznie większą kwotę przy sprzedaży. Co przyczynia się do powstawania najgorszych zabrudzeń oraz co zrobić, gdy nie da się ich usunąć?

Tapicerki samochodowe – czym je brudzimy?

W samochodach osobowych najczęściej spotkać można trzy rodzaje tapicerek. Mowa tu przede wszystkim o tapicerce welurowej, skórzanej oraz o rozwiązaniu symultanicznym, łączącym oba materiały, czyli o tzw. tapicerkach półskórzanych. Bez względu jednak na rodzaj, wszystkie one narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia, do których najczęściej przyczyniają się właściciele samochodów. O co konkretnie chodzi? Jako że w autach spędza się coraz więcej czasu, znacznie rośnie prawdopodobieństwo zabrudzenia tapicerki napojami lub produktami spożywczymi.

Nie bez znaczenia jest również to, czy na tylnej kanapie przewożone są zwierzęta domowe. Jeśli tak, to z pewnością odnaleźć można będzie na niej sierść oraz plamy z błota i ziemi. Jeśli pojazd pełni funkcję służbową, zdarza się również, że tapicerka samochodowa wyeksponowana jest na działanie produktów szkodliwych, do których zaliczyć można np. chemię budowlaną. Pomimo tego, że istnieją skuteczne sposoby na czyszczenie tapicerki, nie we wszystkich przypadkach przynoszą one zadowalające rezultaty. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wymiana tapicerki – dlaczego warto skorzystać?

Czasami najbardziej radykale posunięcia są najkorzystniejsze. Zasada ta dotyczy także tapicerki samochodowej. W niektórych sytuacjach może okazać się, że ze względów wizualnych, potrzebna jest jej wymiana. Okazuje się ona tym potrzebniejsza, im bardziej uświadomimy sobie fakt, że to nie jedynie plamy odpowiadają za jej zły stan techniczny. Nie można również zapominać o tym, że poprzez długą eksploatację tapicerka się wyciera, co szczególnie widoczne jest na materiałach skórzanych. Wymiana tapicerki jest skomplikowanym i wieloetapowym procesem, dlatego wykonawstwo warto powierzyć w ręce najlepszych rzemieślników.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Adrian Sobczyk. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej zakład tapicerski od lat pomaga klientom w przywróceniu należytego stanu wnętrza ich samochodów. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na ogromny wybór materiałów tapicerskich. Ważna jest także możliwość uczestnictwa w procesie projektowania. To klienci ostatecznie decydują o tym, jaki kolor i jaką fakturę będzie miała nowa tapicerka.

Opracowanie artykułu:

Adrian Sobczyk Usługi Tapicerskie

ul. Olsztyńska 3A, 11-731 Sorkwity warmińsko-mazurskie
e-mail