czas czytania: 2 min materiał partnera

Wgniecenia karoserii? Usuń je bez konieczności lakierowania

wyciąganie wgnieceń

Wgniecenia karoserii są jednym z tych czynników, które bezpośrednio wpływają na zewnętrzny wygląd auta, a co za tym idzie jego wartość przy ewentualnej sprzedaży. Choć pierwsze wgniecenie zawsze boli najmocniej, nie zmienia to faktu, że również z pozostałymi trzeba coś zrobić. Jednakże, czy wgniecenia zawsze muszą wiązać się z pracami blacharsko-lakierniczymi? Okazuje się, że nie. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalistów. Co oferują?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – kiedy można?

Zacząć należy od tego, że nie wszystkie wgniecenia można usunąć bez konieczności wykonania prac blacharsko-lakierniczych. Jeżeli na skutek wypadku lub stłuczki została naruszona powłoka lakiernicza, niestety kierowcy nie mają innego wyjścia. Zdarzają się jednak wgniecenia, które nie powodują dezintegracji struktury. Mowa tu przede wszystkim o charakterystycznych wgnieceniach spowodowanych przez gradobicie. W tym konkretnym przypadku najlepszym sposobem na pozbycie się nieestetycznego problemu jest skorzystanie z metody PDR.

Przy wykorzystaniu tej technologii napraw blachy można dokonać na dwa sposoby. Pierwszą z nich jest masowanie blachy, a drugą tzw. metoda na klej, aczkolwiek na naprawianej powierzchni nie może znajdować się ani jedna ryska. Do wyciągnięcia wgnieceń przy użyciu metody PDR potrzebne jest jednak nowoczesne zaplecze technologiczne, na które pozwolić mogą sobie jedynie najlepsze warsztaty. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Auto Czarli, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zmotoryzowanym kompleksowe wsparcie w zakresie usuwania wgnieceń karoserii. Jakie są zatem największe zalety usuwania wgnieceń bez konieczności lakierowania?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – zalety

W pierwszej kolejności nie należy zapominać o tym, iż standardowe prace blacharsko-lakiernicze, nawet gdy przeprowadzone są w sposób perfekcyjny, zawsze pozostawiają po sobie jakiś ślad. Tak naprawdę, aby go znaleźć, wystarczy wyposażyć się w specjalistyczny miernik grubości połówki lakierniczej. Zastosowanie lakieru renowacyjnego ma przede wszystkim wpływ na wartość pojazdu podczas sprzedaży. Usuwanie wgnieceń bez lakierowania ma również wymiar ekonomiczny dla samego zainteresowanego.

Usługi takie są często o ponad połowę tańsze niż wizyta w zakładanie lakierniczym. Nie można również wspomnieć o czasie przeprowadzenia naprawy, który w przypadku metody PDR jest znacznie szybszy, a w niektórych przypadkach, wyciągnięcie wgnieceń może nastąpić bezpośrednio u klienta.