czas czytania: 3 min materiał partnera

Wynajem autokarów – na co zwrócić uwagę?

Źródło: gettyimages

Dość często przy różnych okazjach korzystamy z usług wynajmowania autobusów. Niezależnie od tego, czy wynajmujemy pojazd w celu wyruszenia na wycieczkę, czy też potrzebujemy transportu na dalszą imprezę rodzinną, ważne jest to, aby właściwie wybrać przewoźnika. Bardzo ważny jest stan techniczny autobusu oraz jego wyposażenie, ponieważ przede wszystkim od tych czynników zależy komfort i bezpieczeństwo podróży.

Najważniejszy jest stan pojazdów

Wybierając się na dalszą wycieczkę lub podróż w innych celach najważniejsze dla nas jest to, abyśmy dojechali na miejsce bez żadnych problemów. W przypadku, gdy wyjeżdża większa liczba osób często decydujemy się na wynajęcie autokaru od firmy przewozowej. Takie rozwiązanie jest w pełni zrozumiałe, ponieważ nie znając drogi możemy mieć trudności z dotarciem na miejsce, jak również wynajmując autokar koszt podróży będzie mniejszy. Autokary na podróż wynająć można np. w firmie Trede-Trans Przewozy Autokarowe z Lęborka w województwie Pomorskim.

Zanim jednak postanowimy, którego przewoźnika wybierzemy koniecznie musimy dowiedzieć się, w jakim stanie technicznym znajdują się pojazdy oferowane przez firmę transportową. W tym celu warto sprawdzić, czy autokar, którym zamierzamy wyruszyć w podróż posiada wszelkie niezbędne dokumenty do przewożenia ludzi. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest upewnienie się, że autobus wyposażony jest w trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę oraz apteczkę.

Warto również poprosić o okazanie badania technicznego pojazdu, co pozwoli nam zweryfikować jego sprawność. Dodatkowo, podpisując umowę z przewoźnikiem możemy załączyć klauzulę, by autobus był poddany badaniu technicznemu przed wyjazdem. W przypadku zauważenia jakichkolwiek usterek w pojeździe powinniśmy bezzwłocznie zgłosić je firmie transportowej. To pozwoli na uniknięcie kosztów, którymi moglibyśmy zostać obciążeni po podróży.

Nie należy zapominać o komforcie podróży

Jeśli mamy pewność, że stan techniczny autokaru jest dobry, możemy skupić się na wyposażeniu pojazdu. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy wybieramy się na długą podróż, ponieważ taka przejażdżka może trwać nawet kilka godzin. Wówczas zależy nam na tym, abyśmy nie byli zmęczeni podróżą, a sama jazda była przyjemna. Przede wszystkim trzeba się zorientować, czy pojazd wyposażony jest w klimatyzację. Klimatyzacja przydaje się przede wszystkim podczas długich podróży w ciepłe dni, bez niej jazda autokarem może być bardzo trudna.

Jeśli podróż, w którą się wybieramy trwać będzie kilkanaście godzin, a nawet i dłużej, wówczas dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie autokaru z toaletą. Taka opcja pozwoli na mniej postojów podczas jazdy, co skutkować będzie szybszym dotarciem na miejsce. Poza tym musimy pamiętać, że każdy pasażer musi mieć swoje miejsce siedzące. Przed wyjazdem koniecznie należy się dowiedzieć, ile dokładnie osób będzie podróżowało tym autokarem. W przypadku, gdy tych osób będzie mało, możemy zapłacić więcej za usługę.