Indywidualna nauka języka angielskiego – jak powinna wyglądać?

Materiał partnera
2019-12-20

Szkoły języka angielskiego, francuskiego, czy rosyjskiego, wielokrotnie chwalą się stosowaniem nowoczesnych metodologii pracy z grupami osób chcących nauczyć się do poziomu komunikatywnego określonego języka. Wielokrotnie nauka oparta jest o gry i zabawy, czy wykorzystanie interaktywnej technologii. Metody te są skuteczne przy kilkunastoosobowych klasach. W przypadku lekcji indywidualnych nauka i szlifowanie języka angielskiego polega głównie na rozmowie!

Dlaczego indywidualne zajęcia są warte naszej uwagi?

Nie każdy dobrze przyswaja wiedzę ucząc się w grupach. Niektórzy preferują pełne skupienie nauczyciela na naszej wiedzy i postępach, co w przypadku języków jest ważne dla wielu osób. To wtedy każdy mały błąd w użyciu nieprawidłowej gramatyki, czy w fleksji jest wyłapywany i wraz z lektorem szlifowany. Indywidualne zajęcia to zatem swego rodzaju nauka językowa oparta o najlepszą technikę. Jeśli bowiem przyswoimy język z pewnymi błędami – np. leksykalnymi – później trudno będzie je wyeliminować. Wielokrotnie indywidualne lekcje są lepsze dla dzieci, które czują odpowiedzialność przed rodzicami oraz nauczycielem. Ich nauka jest bardziej intensywna oraz skuteczna. Podobnie jest z osobami dorosłymi, które potrzebują lekcji z języka angielskiego specjalistycznego, np. bankowego. W grupach przyswajanie nowej wiedzy jest znacznie wolniejsze, a często również generujące wyższe koszty…

Na czym opiera się nauka języka angielskiego w modelu indywidualnym?

Przede wszystkim nauka oparta jest o używanie podczas lekcji tylko języka angielskiego. Lektor przy tym unikając języka polskiego, wspomaga się językiem obrazkowym, czy opisami. Pozwala on osłuchać się uczniowi z językiem, aktywizując go do czynnego wykorzystywania nowo poznanych zwrotów, słówek, czy też form gramatycznych. Dobre korepetycje, nie polegają zatem na rozwiązywaniu tylko i wyłącznie podręcznikowych zadań. Ich celem jest intensywna rozmowa po angielsku z lektorem, który dostosowuje zakres przekazywanej wiedzy do wieku klienta, jego predyspozycji językowych, oraz przede wszystkim do aktualnego poziomu angielskiego jaki prezentuje. Indywidualne podejście jest zatem bardzo ważne! To jest niesamowicie istotne przy nauce języka angielskiego obcokrajowców. Ci pochodząc z różnych kultur i posługując się inną grupą języków, niż germańskie, często wymagają innego podejścia. Tak jest np. w przypadku Ukraińców, czy Rosjan. To między innymi dla nich na terenie Warszawy działa mobilna szkoła językowa PERFECT ENGLISH Olgierda Celińskiego, która zaprasza również do współpracy w ramach nauki języków rosyjskiego i francuskiego. Tacy korepetytorzy przygotowują swoich klientów między innymi do egzaminu SAT! 

Opracowanie artykułu:

Perfect English Olgierd Celiński

ul. Książkowa 9C/112, 03-134 Warszawa Białołęka, mazowieckie
e-mail
telefon