Jak dobierać ubrania do swojego typu sylwetki?

Materiał partnera
2019-11-18
odzież damska

Odpowiednio dobrane ubrania potrafią podkreślić nasze atuty i wizualnie skorygować niedoskonałości. Kupując odzież, warto o tym pamiętać i wybierać ubrania najlepiej do nas dobrane. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy określić, jaki mamy typ sylwetki (klepsydra, trójkąt, odwrócony trójkąt, prostokąt lub koło). Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Typ: Klepsydra

Panie z sylwetką klepsydra mają zaokrąglone biodra, biust duży lub średni, widoczną talię, a także ramiona i biodra mniej więcej takiej samej szerokości. Panie z taką sylwetką powinny podkreślać talię i unikać poszerzania bioder i górnej partii ciała. Bluzki z dużymi poduszkami, falbankami lub żabotem nie są wskazane. Pomocą w podkreśleniu kobiecych kształtów będą spódnice ołówkowe, a także okrągłe kieszenie, wzory i dodatki.

Typ: Trójkąt

Sylwetka trójkąt posiada szerszy dół (biodra) niż górę (ramiona). Biust jest zwykle mały lub średni, a talia mocno zaznaczona. Panie o tym typie figury powinny nosić głównie sukienki i spódnice, lecz nie za krótkie - wersja mini poszerza biodra. Żakiety, swetry lub bluzki powinny być najlepiej o długości kończącej się w talii. Dobrym pomysłem jest również odzież damska dobrana w taki sposób, że ciemniejsze elementy zakładamy na dół (od pasa w dół), jaśniejsze i bardziej wzorzyste na górę (od pasa w górę). Dzięki temu wysmuklisz biodra i uda.

Typ: Odwrócony trójkąt

Przy tym typie sylwetki mamy sytuację odwrotną - góra (ramiona i biust) jest szersza od dołu (biodra). Pośladki są zwykle małe, a biust duży lub bardzo duży. Panie o takim typie sylwetki powinny optycznie zmniejszyć górną część sylwetki. Pomogą w tym ubrania w ciemnych barwach na górę i jasne i wzorzyste ubrania na dół sylwetki. Dobrym pomysłem będą rozkloszowane spódnice lub sukienki. Unikaj ubrań z dużymi guzikami, falbanami, poduszkami lub ozdobami na ramionach.

Typ: Prostokąt

Sylwetka typu prostokąt charakteryzuje się biodrami i ramionami o podobnej szerokości, przy czym talia jest słabo zarysowana, pośladki są zwykle płaskie lub niewielkie, a biust mały lub średni. Garderoba pań z sylwetką tego typu powinna zawierać ubrania poszerzające dolną partię ciała. Dobrym pomysłem będą rozkloszowane spódnice, spodnie zwężane ku dołowi, ubrania o zakrąglonych kieszeniach i paski o ciemniejszej barwie niż reszta odzieży.

Typ: Koło

Sylwetka typu koło charakteryzuje się dużym biustem, wystającym brzuszkiem i wąskimi biodrami. Talia i brzuch są zwykle większe od ramion i bioder. Panie z taką sylwetką powinny dobierać ciemniejsze ubrania do góry i jaśniejsze do dołu. Warto unikać obcisłych ubrań, bogatych zdobień i postawić na minimalizm.

Szeroki wybór odzieży dla każdego typu sylwetki znajdziesz w sklepie Madame Butik Mariola Chrzanowska. Klientki mogą liczyć także na dobrą obsługę i atrakcyjne ceny.

Opracowanie artykułu:

Madame Butik Mariola Chrzanowska

ul. Orkana 9/39, 25-548 Kielce świętokrzyskie
e-mail