Jak wygląda proces tworzenia sukni na specjalne zamówienie?

Materiał partnera
2019-10-29
krawcowa

Coraz większa liczba kobiet, korzysta z usług profesjonalnych pracowni krawieckich. Nie tylko proszą one o przeróbki ulubionych części garderoby, ale często są zaangażowane w realizacje własnych modowych pomysłów. Mowa o projektowaniu i szyciu garniturów kobiecych biznesowych, spódnic, płaszczy, swetrów, oraz oczywiście sukienek – od tych weselnych, przez sylwestrowe, po studniówkowe. Dowiedz się zatem razem z nami, jak wygląda profesjonalny proces projektowy!

Krok pierwszy – wywiad z klientką

Przy tworzeniu idealnej dla kobiety sukni, ważne jest określenie typu jej urody. Tu warto pójść za poradami krawcowej, ponieważ wielokrotnie są to prawdziwe kreatorki mody, doskonale znające się na wizażu oraz stylistyce. Wielokrotnie znają one również trendy modowe, które dopiero nadejdą. Sam wywiad to jednak również określenie gustów klientki, czy zapoznanie się z jej pomysłami.

Krok drugi – wykonanie pomiarów

W kolejnym etapie prac nad suknią, ważne jest wykonanie odpowiednich pomiarów. Największą zaletą ubrań tworzonych w pracowniach krawieckich jest bowiem to, że idealnie dopasowane są one do sylwetki, często eksponując największe walory urody, a maskując niedoskonałości, czy też kompleksy. Wielokrotnie przy projektowaniu bardziej złożonych kreacji, pomiary dokonywane są na różnym etapie realizacji.

Krok trzeci – rysunki lub wizualizacje

Warto wiedzieć, że dzisiaj najlepsze krawcowe, będące kreatorkami mody, często również tworzą dla swoich klientem specjalne komputerowe lub rysunkowe wizualizacje. Pozwala to wraz z kobietą określić, jakie elementy sukni warto wdrożyć – np. koronki, czy rękawy 3/4 – a jakie lepiej wyeliminować. Pamiętać należy przy tym, że wielokrotnie opracowania te są tylko poglądowe oraz stricte techniczne. 

Krok czwarty – przymiarki

Etapy przymiarek nie oznaczają zakończenia procesu tworzenia sukni. Wielokrotnie wykonywane są – podobnie, jak pomiary – kilkukrotnie. To wtedy wprowadza się w życie odpowiednie zmiany i wiernie dostosowuje się kreacje do sylwetki. Nigdy nie wiemy bowiem, czy wybrany materiał w rzeczywistości przyniesie większe marginesy błędów projektowych, niż założono.

Krok piąty – finalizacja zlecenia

Finalizacja zlecenia na stworzenie sukni, to najprzyjemniejszy moment dla każdej klientki pracowni krawieckiej, takiej jak np. MODESEKTOR Anety Leśniowskiej. To wtedy nie tylko udajemy się po odbiór gotowej kreacji, ale po ostateczne sprawdzenie, czy w 100% ona do nas pasuje i nam odpowiada. Nigdy zatem przy finalizacji zlecenia, nie zapominaj o ostatecznym przymierzeniu, wraz z dokładnym przejrzeniu się w dużych lustrach. Warto również poprosić krawcową o wykonanie zdjęć.

Opracowanie artykułu:

Modesektor Aneta Leśniowska

ul. Nowa Wieś 64, 33-207 Małec małopolskie
e-mail