Szydełkowanie i robienie na drutach w dobie nowoczesnych maszyn tkackich, zdają się nie mieć racji bytu. Nie prawdą jest jednak to, że te dwie artystyczne sztuki odeszły w niepamięć i są tylko praktykowane przez pasjonatów, koła gospodyń, czy przez osoby starsze. Obecnie szydełkowanie i robienie na drutach powracają, stając się również częścią usług modnych zakładów krawieckich!

Szydełkowanie a robienie na drutach

Różnica pomiędzy szydełkowaniem a robieniem na drutach, jest związania przede wszystkim z użyciem innego rodzaju narzędzi. To one determinują również sposób wykonywania niezwykłych ozdób, czy całych wyrobów. Przy szydełkowaniu używa się bowiem specjalnego haczyka, i pracuje na jednym oczku jednocześnie. To właśnie to szydełko, umożliwia tworzenie okrągłych wzorów, bez dodatkowych akcesoriów. Robienie na drutach, to zaś technika oparta o wykorzystanie dwóch drutów, a czasem nawet większej ich ilości. Znaczną różnicą przy tworzeniu dzianin, w porównaniu z szydełkowaniem, jest to, że nie można umieszczać nowych pętelek w dowolnych miejscach robótki. Obie techniki wykorzystują też najczęściej inne materiały do dzianin.

Wyroby tworzone metodami szydełkowania i robienia na drutach

Szydełkowanie oraz robienie na drutach, pozwalają na tworzenie niezwykłych wyrobów, zarówno całych dzianin, jak i też dekoracji. Wielokrotnie można tymi metodami stworzyć różnorodne serwetki i firany, koronki dla sukni, szaliki, swetry, rękawiczki, czy też ozdobne wstawki, np. do poszewek na poduszki. Często są one zamawiane przez modne bary i restauracje, przez hotele, organizatorów ślubów, czy też przez sklepy z dekoracjami wnętrzarskimi.

Szydełkowanie i robienie na drutach a dobry biznes

Warto wiedzieć, że dzisiaj szydełkowanie oraz robienie na drutach, mogą być świetnym sposobem na biznes. Z roku na rok powstaje coraz więcej zakładów krawieckich, oferujących usługi w tym zakresie. Spotkać się można również ze sklepami internetowymi z wyrobami z dzianiny, tworzonymi ręcznie. Popularne stają się również domowe biznesy, oparte o szydełkowanie i robienie na drutach, a także o technikę decupage. Niektóre z nich są nawet w stanie przygotować niepowtarzalne poduszki, pluszaki, czy też oversizowe swetry i sukienki! Szerokie usługi krawieckie, oferuje zatem między innymi Sklep Wielobranżowy Jolanty Szumlak, gdzie sprzedawana jest również pasmanteria. To tam można udać się także na kurs szydełkowania, kurs filcowania na mokro i na sucho oraz na kurs decupage. Profesjonalizm, terminowość, a także indywidualne podejście do każdego zlecenia, gwarantowane!