Jak wybrać notariusza?

Materiał partnera
2019-11-07
notariusz

Usługi notarialne cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób chce zabezpieczyć swoje prawa i nadać dokonywanym czynnością formę notarialną. Przede wszystkim pozwala to na wykonanie wszystkiego zgodnie z obowiązującym prawem, a także zagwarantowania mocy prawnej danego dokumentu. Znalezienie dobrego notariusza może stanowić problem, ale wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Zaufana kancelaria notarialna

Notariusz wykonuje w imieniu klienta wiele działań, często ścisłe związanych z jego życiem osobistym. Wzbudzanie zaufania, dyskrecja i empatia, to cechy, którymi powinien wyróżniać się dobry specjalista. Mogłoby się wydawać, że są to sprawy drugorzędne, ale jak podkreśla Gabriela Walewska Kancelaria Notarialna Notariusz w Warszawie, dobra atmosfera jest bardzo ważna w pracy notariusza. Dzięki temu można liczyć na dłuższą współpracę z danym klientem, który zawierza firmie, w każdym momencie życia. W związku z tym notariusz przechowuje testament, a także dokonuje wszelkie sprawy spadkowe.

Wysoka jakość usług

Akty notarialne to dokumenty, które powinny spełniać określone wymagania. Profesjonalny rejent musi charakteryzować się szeroką wiedzą i umiejętnościami z każdej gałęzi prawa. Oprócz tego obowiązkowo musi posiadać uprawnienia do wykonywania zawodu. Dylematy związane z wyborem kancelarii notarialnej można rozwiązać, czytając opinie na temat konkretnych firm, dostępne recenzje oraz posłuchać porad bliskich. Nie bez znaczenia jest także cena, która powinna być adekwatna do oferowanych działań i do poziomu zaufania i popularności danej kancelarii.

Szeroki zakres usług

Na samym końcu dobrze jest zapoznać się z ofertą danego notariusza. Dobrze, jeżeli dana kancelaria specjalizuje się w sprawach, na których najbardziej zależy klientom. Notariusz to nie tylko umowy sprzedaży, ale także akty notarialne o przeniesienie nieruchomości, takie jak umowa darowizny czy umowa deweloperska. Notariusze dokonują także fachowej obsługi wierzytelności, oferując sporządzenie dokumentów o ustanowienie hipoteki czy przejęcie długu. Często po ich wsparcie sięgają spółki handlowe.

Opracowanie artykułu:

Gabriela Walewska Kancelaria Notarialna Notariusz w Warszawie

ul. Naruszewicza 30/31, 02-626 Warszawa Mokotów, mazowieckie
e-mail
www