czas czytania: 16 min materiał partnera

Jak wykonać podstawowe prace hydrauliczne?

hydraulik

Każdy kiedyś musi zmierzyć się z wszelkiego rodzaju awariami instalacji hydraulicznych. Do większości tego typu prac wzywany zostaje specjalista, który za pomocą odpowiednich narzędzi oraz dzięki swoim doświadczeniu oraz wiedzy, może szybko rozwiązać problem, oczywiście odpłatnie. Jest także kilka usterek, które można naprawić samemu. Bez wątpienia przydadzą się odpowiednie narzędzia oraz odrobina wiedzy na ten temat.

Jak naprawić zatkany zlew?

Widząc, że przy kąpieli lub myciu naczyń, woda spływa wolniej niż zwykle, warto jak najszybciej działać, zanim odpływ zatka się całkowicie. W przypadku tego typu awarii można skorzystać z pomocy ogólnodostępnych środków chemicznych. Są one oparte na bazie soli kaustycznej i doskonale się sprawdzają przy wszelkiego rodzaju udrożnieniach rur. Istotne jest, aby przy ich użyciu ściśle trzymać się instrukcji, dołączonej do opakowania. Pamiętać należy, aby zawsze, przy użyciu tego typu preparatów, mieć założone rękawiczki gumowe (jednorazowe). W przeciwnym razie może dojść do poważnego poparzenia skóry. Stosowanie preparatu niezgodnie z jego instrukcją, może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Śmiertelne niebezpieczne są także w rękach dzieci. Dlatego przy przechowywaniu i użyciu tego typu produktów należy zachowywać najwyższą ostrożność, dla dobra zdrowia swojego i bliskich. Przedsiębiorstwo świadczące usługi hydrauliczne „Hdk Hydraulika” ostrzega także przed niewłaściwym użyciem środków. Niezachowanie odpowiednich ilości aplikowanego preparatu, może całkowicie zniszczyć rurę, całkiem ją zapychając, a nawet wypalając w nich dziury. W takiej sytuacji nieuniknione będzie wezwanie pogotowia hydraulicznego.

Kapanie z kranu

Jest to niewątpliwie najczęściej występująca usterka w domach. Mimo niewielkiej wagi problemu potrafi on być bardzo uciążliwy i denerwujący dla użytkowników. Najczęstszą przyczyną kapania jest zużycie uszczelek i głowicy w kranie. Przestarzałe elementy instalacji hydraulicznej przestają spełniać swoje funkcje, co często skutkuje kapaniem z kranu. Może być to kwestia także wyrobionych kurków od zlewu. Naprawa tego typu usterek jest nietrudna, wymaga jednak przynajmniej podstawowej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi. Dlatego często poleca się zlecenie naprawy tego typu rzeczy hydraulikowi, któremu wykonanie naprawy zajmie kilkanaście minut, a jej koszt nie będzie duży. Korzystanie z usług specjalisty tym bardziej polecane jest w przypadku nowszych technologii. Są one bardziej skomplikowane, od starych, klasycznych baterii i instalacji, które bez wątpienia są łatwiejsze w naprawie.