Ponadczasowa pamiątka – wykorzystaj fotografię dziecięcą!

Materiał partnera
2019-09-24
fotografia

Jeśli chcesz stworzyć dla siebie, a także swoich dzieci i następnych pokoleń wyjątkową rodzinną pamiątkę, zwróć się w kierunku fotografii dziecięcej. To ona dzisiaj jest szczególnie pożądana przez oczekujących na potomków rodziców, którzy zawiązują z artystycznymi pracowniami fotograficznymi nawet wieloletnią współpracę. Sesje zdjęciowe dorastających pociech, to świetny sposób – jak się okazuje – nawet na aranżowanie ciekawych wnętrz w domach.

Fotografia kobiety w ciąży

Pierwszym krokiem przy budowaniu rodzinnej pamiątki fotograficznej na całe życie, jest wykonanie wyjątkowej sesji kobiety w ciąży. To wtedy warto iść zarówno w naturalistyczną i nostalgiczną formę, jak i bardziej szaloną oraz pomysłową. W pierwszej wersji, kobiety skłaniają się ku nagości, którą zakrywa natura. Sesje odbywają się na łące, w lesie, nad jeziorem, czy w bardziej niecodziennych warunkach – np. na pustkowiach. Wielokrotnie efektem prac fotografa, są artystyczne dzieła, niemalże o metafizycznym przekazie. W drugiej – szalonej – opcji, najczęściej kobiety skłaniają się na wesołe sesje z partnerem, czy też na pozowanie w pięknych długich sukniach.

Fotografia noworodkowa

Kolejny etap tworzenia wyjątkowej pamiątki to fotografia noworodkowa. Tu podobnie, jak w tej ciążowej, można iść w bardziej artystyczną, naturalistyczną i nostalgiczną tematykę, jak i tę wesołą. W pierwszym przypadku nowonarodzone dziecko może być fotografowane w pięknym wiklinowym koszyku na powietrzu, czy też w przyjemniejszych warunkach pracowni fotograficznych, czy domów. Warto w tej wersji, przedstawiać narodziny, jako cud natury i nie do końca zbadaną tajemnicę. Przy opcji „na wesoło”, podkreślmy zaś to, jak bardzo cieszymy się z przyjścia na świat swojego potomka. Piękne ubranka i rekwizyty, są jak najbardziej pożądane!

Fotografia starczych dzieci

Im starsze dziecko tym możliwości doboru tematyki, tła, miejsca sesji, czy rekwizytów, są coraz szersze. Warto jednak iść w stronę pokazania rozwoju dziecka, tego jak zmieniają się jego zainteresowania, umiejętności – od chodzenia, przez pisanie, po pierwsze uprawianie sportu – a także wygląd. Fotografię dziecięcą warto wykorzystywać zatem np. przy ważnych uroczystościach rodzinnych, czy przy urodzinach. Sesje mogą zaś być wykonane w wersji rodzinnej.

Stwórz niebanalne dekoracje

Zebranie wielu fotografii swoich pociech z różnych etapów ich życia, to wielkie pole do popisu, jeśli chodzi na przykład o dekorowanie domu. W korytarzu można stworzyć wyjątkowe asymetryczne kolaże, a w pokoju dziecięcym wielkoformatowe fototapety. Ciekawym pomysłem, może być rozwieszenie w sypialni specjalnych kolorowych sznurków, na różnych wysokościach, na których na klamerkach zawiesić będzie można artystyczne zdjęcia. Taka wciąż uzupełniana „instalacja” może stać się nie tylko piękną ozdobą, ale także symbolem dla budującej rodzinę pary.

Jeśli chcesz zatem stworzyć piękną pamiątkę rodzinną z magicznych zdjęć, zgłoś się koniecznie do Studia MOLOKO FOTO. To tam działają prawdziwi artyści, których wspiera najnowocześniejszy fotograficzny sprzęt! Już teraz warto zatem zapoznać się z portfolio tej pracowni na dedykowanej stronie www.

Opracowanie artykułu:

Studio Moloko Foto - Fotografia Dziecięca I Rodzinna

ul. Poniatowskiego 3, 87-100 Toruń kujawsko-pomorskie
e-mail
www