Zadbaj o zdrowie swojego pupila – dieta dla psa!

Materiał partnera
2019-06-28
karma

Dzisiaj właścicieli psów nie dziwi już określenie diety dla czworonogów. Weterynarze, a także środowiska opieki nad zwierzętami, od lat nawołują do tego, aby nie karmić domowych zwierząt resztkami, które po pierwsze nie mają odpowiednich walorów żywieniowych, a po drugie, które są dla naszych pupilów często szkodliwe. Jeśli zależy nam na zdrowiu czworonogów, należy zastosować się do trzech naszych porad: stworzenia diety zwierzęcia u weterynarza, przejściu na prozdrowotne karmy, oraz kupowania suplementów diety dla psów, czy kotów.

Ułóż dietę psa u weterynarza

Dla określenia tego ile powinien dany pies zjeść w ciągu dnia, a także jaki powinien być ładunek kaloryczny karmy, należy udać się do weterynarzy, którzy posiadają specjalizację dietetyczną. To oni wykonają ważne badania krwi, czy kału, pozwalające określić wpływ przyswajanego pokarmu na zdrowie zwierzęcia. Warto przy tym wiedzieć, że zbilansowane i przede wszystkim zdrowe posiłki, przekładają się na wzrok psów, kondycję ich sierści, na obniżenie masy ciała, czy też nawet na zapach naszych pupilów. Im zdrowsze odżywianie czworonogów, tym również ich lepsze samopoczucie. Nie każdy wie bowiem, że wielokrotnie osowiały, czy wręcz przeciwnie agresywny pies, zachowuje się w określony sposób, również przez niedobór danych makro i mikroelementów, oraz witamin.

Prozdrowotne karmy dla psów

Dzisiaj można spotkać się zarówno z karmami „suchymi”, jak i „mokrymi” dla psów. Najlepsi producenci dbają zaś o to, aby opierać skład swoich wyrobów zarówno o białko zwierzęce, jak i tez o ważne warzywa oraz owoce! Tu warto dla przykładu wyszczególnić linię karm dla psów TASTE OF THE WILD, która odpowiednia jest nawet dla zwierząt z delikatnym układem pokarmowym i z alergiami. Dlaczego jest ona zaś tak unikalna i rekomendowana przez weterynarzy? Głównie dzięki składzie odżywczym, na który składają się m.in. białko zwierzęce (bizon, przepiórka, kaczka, indyk, jagnięcina, dziczyzna, wołowina i łosoś); dodatki owoców i warzyw (borówka amerykańska, maliny, pomidory, groszek zielony, ciecierzyca, słodkie ziemniaki, soczewica i cykoria); oraz naturalne prebiotyki, probiotyki i enzymy. Podkreślić należy również brak zawartości zbóż, którymi nie powinno się nasycać psów, a także brak w składzie jakichkolwiek konserwantów i barwników! Produkcja karm TASTE OF THE WILD, opiera się bowiem o wykorzystanie w całym procesie wysokiej jakości krystalicznej wody…

 Dodatki żywieniowe dla psów

Tak samo, jak ludzie, zwierzęta również wymagają stosowania dla nich różnych suplementów diety, wzmacniających odporność, wzrok, sierść i skórę, układ pokarmowy, czy też stawy oraz układ ruchu. Wiele z dodatków żywieniowych pozwala również wdrożyć skuteczną ochronę przeciw pasożytami. Polecanymi specyfikami są zaś m.in.: Vege Herbs&Fruits/ warzywa, zioła i owoce uzupełnienie diety; Biowet CANIFOS BETAGLUKAN 75 TABLETEK; DiamondCoat DermaCare - dla psów w alergiach skórnych; i wiele innych, które można znaleźć w ofercie sklepu internetowego sale-animals.pl – zadbaj zatem wraz z tą firmą o zdrowie swojego pupila!


Opracowanie artykułu:

sale-animals.pl

59-700 Łaziska 118A dolnośląskie
e-mail
www