czas czytania: 3 min materiał partnera

Zalety korzystania z cateringu podczas uroczystości rodzinnych

Catering na uroczystości rodzinnej

Jedzenie na rodzinnych spotkaniach to ważna sprawa, której  nie wolno nam lekceważyć. Niezależnie od skali imprezy musi być ono pyszne i zadowolić gust każdego z gości. Planowanie takiej uroczystości wymaga wiele pracy oraz czasu, dlatego warto korzystać z rozwiązań, które nam je ułatwią. Catering pozwoli nam nie tylko zapewnić smaczne jedzenie, ale również poświęcić więcej czasu rodzinie niż doglądaniu spraw w kuchni.

Catering na każdą okazję

Usługi cateringu przez długi czas wiązane były z działalnością firm i instytucji, gdzie nie ma możliwości przygotowania posiłków na wydarzenia takie jak konferencje czy szkolenia. Nadal znajduje tam zastosowanie, jednak usługi te zyskały popularność również u osób prywatnych. Coraz częściej sięgamy po catering podczas przygotowywania rodzinnych imprez takich jak chrzciny, komunie czy urodziny. Nie można też wyobrazić sobie obecnie ślubu bez obsługi cateringowej. Nie każda sala oferuje posiłki dla gości, dlatego o catering na wesele trzeba zadbać we własnym zakresie, a trudno o to, byśmy sami przygotowywali takie ilości jedzenia.

Skąd to zainteresowanie? Z cateringiem wiąże się przede wszystkim oszczędność czasu. Nie tracimy go na planowanie jadłospisu, kupowanie potrzebnych produktów, a przede wszystkim nie spędzamy godzin w kuchni, przygotowując wszystko. Tym wszystkim zajmie się firma cateringowa, taka jak U Barbórki. Szczególnie atrakcyjna wydaje się w tym przypadku oferta cateringu na święta, w ramach której możemy zamówić tradycyjne  potrawy wigilijne oraz wielkanocne. To świetne rozwiązanie, kiedy spodziewamy się wielu gości, a czasu mamy niewiele.

Catering na imprezach rodzinnych

Imprezy rodzinne takie jak chrzciny, komunie, urodziny czy rocznice ślubu gromadzą wielu gości. Całe pokolenia spotykają się w jednym miejscu, by świętować ważne dla nich wydarzenie. Nie ma chyba lepszej oprawy dla takiej okazji niż pyszne jedzenie, przy którym miło rozmawiać i wspominać dawne czasy.

Organizator takiej uroczystości nie powinien spędzić całego czasu w kuchni, gotując i nadzorując przebieg imprezy. Przede wszystkim dlatego, że jako członek rodziny powinien przebywać razem z gośćmi i wspólnie cieszyć się tym dniem.

Decydując się na catering mamy też pewność, że otrzymamy jedzenie przyrządzone właściwie – dogotowane, dosmażone, odpowiednio przyprawione. Nie każdy jest idealnym kucharzem, a często zdarzają się też wypadki w kuchni. Zaczynanie wszystkiego od nowa może okazać się niemożliwe, gdy goście pukają już do drzwi.

Catering na komunię czy osiemnastkę nie musi wcale oznaczać egzotycznych potraw, których nazwy nie wymówimy. To często obiady domowe, które sami możemy zrobić, ale przygotowane z ogromną starannością. Oferta firm cateringowych jest przy tym na tyle bogata, że możemy ułożyć z niej jadłospis, który zadowoli każdego członka rodziny.