czas czytania: 2 min

Drewno – naturalny surowiec i wspaniały materiał

Drewno – naturalny surowiec i wspaniały materiał

Nie da się ocenić roli, jaką produkty wykonane z drewna odgrywają w codziennym życiu de facto wszystkich ludzi. Choć nie myśli się o  tym zbyt często, w najbliższym otoczeniu każdy jest znaleźć klika rzeczy wykonanych właśnie z tego materiału. Swoją ogromną popularność drewno zawdzięcza przede wszystkim swoim unikatowym właściwościom. Co warto wiedzieć na temat drewna i skąd warto je pozyskiwać na własne potrzeby?

Drewno jako materiał

Swoją ogromną uniwersalność drewno zawdzięcza przede wszystkim swoim właściwościom chemicznym i fizycznym. Jest to materiał odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio zaimpregnowane drewno doskonale znosi również nawet najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak wilgoć oraz mróz. Przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz wykorzystaniu fachowej wiedzy, drewno jest również materiałem, który niezwykle łatwo poddaje się obróbce. Dlatego właśnie można nadać mu praktycznie dowolny kształt. Drewno nie wchodzi w reakcję z innymi materiałami wykorzystywanymi na budowie, przez co staje się jeszcze bardziej uniwersalne. Z drewna wykonywać można zarówno konstrukcje nośne, jak i elementy ozdobne.

Aby mieć pewność, że zamówione drewno charakteryzowało się będzie najwyższą jakością, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym tartakom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Tartak Wielowieś, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie w zakresie drewna surowego oraz wyrobów drewnianych. Klienci mogą liczyć nie tylko na rzetelną i miłą obsługę, ale przede wszystkim na transport w konkretnie wskazane miejsce. Gdzie szczególnie drewno zyskuje swoje zastosowanie?

Uniwersalne zastosowani drewna

Z drewna w największej mierze korzysta branża budowlana oraz, co wyda się oczywiste, stolarska. W budownictwie drewno szczególnie często wykorzystywane jest przez cieśli do wznoszenia więźby dachowej. Dzięki ofercie najlepszych tartaków można zamówić odpowiednio zaimpregnowane i suche drewno docięte na określony wymiar oraz długość. Tarcica impregnowana doskonale nadaje się również jako deskowanie połaci dachowej. Proces deskowania zapewnia konstrukcji znacznie lepszą sztywność.

Oczywiście drewno na szeroką skalę wykorzystywane jest do budowy mebli. Coraz częściej można również zauważyć drewniane altany lub wiaty grillowe. Dzieje się tak dlatego, że drewno jest przede wszystkim materiałem, który doskonale łączy stosunek ceny do jakości.