Kraty pomostowe należą do najpopularniejszych wyrobów stalowych. Firma Promet od lat dostarcza je na polski rynek, gdzie wykorzystuje się je między innymi w budownictwie przemysłowym, drogowym i kolejowym, energetyce, górnictwie, a także przemysłach chemicznym oraz spożywczym. Poznaj bliżej konstrukcje, jakie mogą powstawać z użyciem tych elementów.

Kraty pomostowe PROMET

Działalność firmy opiera się na sprzedaży artykułów metalowych oraz usługach cynkowania galwanicznego lub ogniowego, które mają na celu zwiększenie trwałości produktów. Wśród tych głównymi są kraty pomostowe zgrzewane i prasowane różnego typu. Pierwsze podzielić możemy na standardowe, z anypoślizgiem, offshore, natomiast te drugie obejmują również standardowy czy antypoślizgowy wariant, a ponadto też kraty żaluzjowe, pełne czy przeznaczone dla dużych obciążeń. PROMET oferuje modele zgrzewane wymiarach 1000 na 6100 mm oraz prasowane o szerokości 2900 lub 2300 mm i długości maksymalnej 3000 mm. Większe lub mniejsze elementy wykonywane są na indywidualne zamówienie. W asortymencie przedsiębiorstwa obecne są również:

  • kraty regałowe,
  • stopnie metalowe,
  • uchwyty,
  • łączniki do krat,
  • ściągi stalowe do mocowania.

Proponowane artykuły znajdują zastosowanie w różnego rodzaju konstrukcjach stalowych przede wszystkim jako podłogi, podesty, podjazdy czy pomosty – jak wskazuje ich nazwa. Ponadto sprawdzają się jako elewacje budynków mieszkalnych i komercyjnych, sufity podwieszane czy elementy scenografii koncertowych. Kraty regałowe wykorzystuje się w tworzeniu systemów magazynowych.

Usługi cynkowania

Uzupełnienie oferty sprzedaży wyrobów stalowych stanowi wspomniane już cynkowanie. Kraty pomostowe PROMET dostępne są w wersji ocynkowanej, ponadto firma na zlecenie zajmuje się przeprowadzaniem tego procesu na różnorodnych elementach ze stali. Znacząco zwiększa to ich trwałość, co jest niezbędne przy intensywnej eksploatacji na przykład w obiektach przemysłowych czy infrastruktury drogowej.

Usługi przedsiębiorstwa obejmują dwa rodzaje cynkowania, w tym ogniowe, które polega na zanurzeniu przedmiotu w cynku rozgrzanym do temperatury 500 st. Celsjusza. W ten sposób powłoka ochronna powstaje nie tylko na zewnątrz produktu, ale również w jego podpowierzchniowych warstwach. Eliminujemy tym samym konieczność jego konserwacji. Cynkowanie galwaniczne, odbywa się poprzez elektrolizę metalowego artykułu w roztworze zawierającym cynk, dlatego zwane jest też elektrolitycznym. W efekcie otrzymujemy gładką i elastyczną powłokę – jest ona jednak mniej odporna na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne niż ta powstała w wyniku pierwszej z wymienionych metod.