Blog Panoramy Firm

BHP dla firm – doradztwo, szkolenie i ocena środowiska pracy

Materiał partnera
2019-06-13
usługi BHP

Nowoczesne podmioty gospodarcze, które rozwijają się dbając o wysoki poziom własnej infrastruktury budynku, a także, które koncentrują się na zasobach ludzkich, jako głównego „paliwa napędowego” firmy, nie traktują przepisów BHP, jako uciążliwych obowiązków. To one są ważnym elementem budowania bezpiecznego, zdrowego i komfortowego dla pracowników miejsca pracy, do którego z chęcią każdego dnia oni wracają. Dzisiaj, aby osiągnąć taki sukces, warto podejmować współpracę z firmami z branży właśnie BHP.

Usługi BHP – co gwarantują?

Najlepsze firmy zapewniające usługi BHP podejmują się między innymi kompleksowego prowadzenia dokumentacji BHP w przedsiębiorstwie tak, aby spełniała ona wszystkie normy prawne. Do nich zaliczyć można zaś tworzenie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego danych budynków, czy też ogólnych regulaminów dotyczących eksploatacji określonych pomieszczeń, czy też miejsc pracy. Ważną częścią usług BHP, jest także gwarantowanie szkoleń pierwszej pomocy przedmedycznej, czy też ochrony przeciwpożarowej. Powinny one docierać zaś do wszystkich pracowników, również tych nowo zatrudnionych, dlatego dzisiaj firmy bardzo często podejmują stała współpracę z pracowniami BHP, które oferują pełne dziedzinowe doradztwo i cykliczne kursy. Do kolejnych elementów kompleksowych usług BHP, powinno się zaliczać: pomiary i ocenę natężenia oświetlenia na stanowisku pracy, pomiary i ocenę sprawności działania oświetlenia awaryjnego oraz ewakuacyjnego, a także wdrażanie zasad BHP na danych stanowiskach pracy. Dzisiaj jest to ważne dla małych, średnich i dużych firm, a także instytucji, również publicznych!

Bezpieczeństwo i komfort pracownika

Komfortowe miejsce pracy sprzyja wydajności pracownika, dlatego coraz większa liczba firm, zgłasza się do pracowni BHP, właśnie po to, aby razem z nimi przygotować takie środowiska pracy, które będą sprzyjały mniejszemu zmęczeniu zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. Najlepsi specjaliści od BHP, są w stanie wskazać, jakie elementy infrastruktury, czy sposobu zarządzania firmy, nie sprzyjają budowy komfortowych miejsc pracy, co umożliwia stworzenie planów naprawczych. Często związane są one np. z warunkami technicznymi budynków. Niekiedy bowiem „nowe” i lepsze środowisko pracy, tworzy się dzięki wymianie oświetlenia, podłoża – zwłaszcza w przypadku osób pracujących na stojąco – tworzeniu kącików relaksacyjnych, czy poprzez zwiększanie przestrzeni roboczej (np. mniej biurek w przestrzeni otwartej – open space – w korporacji). Warto zatem rozwijać przedsiębiorstwa, stawiając na współpracę z takimi podmiotami, jak STUDIO BHP Łukasza Bekierskiego, które słynie z proponowania dziesiątek niestandardowych i kreatywnych rozwiązań!

Opracowanie artykułu:

Studiobhp Łukasz Bekierski

ul. Głogowska 37, 67-100 Nowa Sól lubuskie
e-mail
www