Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą wie, jak ważne jest posiadanie odpowiednich firmowych pieczątek. Jest to nie tylko potwierdzenie tożsamości osoby wystawiającej dokumenty, ale również zdecydowane zaoszczędzenie czasu podczas wykonywania codziennych obowiązków. Na rynku istnieje wiele rodzajów pieczątek. Które z nich mogą sprawdzić się podczas pracy?

Pieczątki jako ułatwienie pracy

Żaden z pracowników nie przepada za monotonnymi obowiązkami i tym samym zaczyna zastanawiać się nad rozwiązaniem pozwalającym na zautomatyzowanie pewnych powtarzalnych czynności. Idealnym przykładem jest wykorzystanie różnego rodzaju pieczątek. Codzienne używanie ich pozwala zaoszczędzić wiele czasu.

Obecnie na rynku można nabyć rozmaite pieczątki, które oferowane są np. przez firmę Polplast. Nowoczesne pieczątki wyróżniają się nie tylko różnorodną wielkością, ale również kształtem. Często przez ogromny wybór klient sam nie wie, na jaki produkt ma się zdecydować i czego tak naprawdę potrzebuje. Jednak najbardziej polecane są te, które można wykorzystać podczas codziennych obowiązków zawodowych. Jak zatem wybrać te modele pieczątek, które sprawdzą się w firmie.

Rodzaje firmowych pieczątek

Można wyróżnić kilka rodzajów pieczątek oferowanych głównie przedsiębiorcom. Pierwsza pieczątka nazwana jest datownikiem. Jest to niezbędny przyrząd w każdej recepcji. Dzięki temu malutkiemu pomocnikowi obsługa przychodzących i wychodzących listów przebiega dużo prościej i zdecydowanie szybciej niż podczas ręcznego zapisu dat. Datownik idealnie sprawdza się również podczas wypełniania różnego rodzaju pism. Można go zamówić również z opcją dodatkową. Najczęściej zamawiany przez urzędy datownik doposażony jest w nazwę "wpłynęło" z ruchomą datą pod spodem. Zdecydowanie ułatwia to proces przyjmowania dokumentów, które należy oznaczyć konkretną datą.

Kolejną pieczątką przeznaczoną również dla recepcjonistów bądź pracowników poczty jest ta zawierająca nazwę "polecony" lub "priorytetowy". Pozwala ona na przyspieszenie pracy podczas nadawania listów i paczek do wysyłki co znacznie skraca czas pracy. Zamiast oklejać każdy z nich wystarczy go w prosty i łatwy sposób ostemplować.

Wiele przedsiębiorstw zajmuje się przyjmowaniem bądź odrzucaniem wniosków, czy innych projektów. Pieczątka z napisami "zatwierdzone" oraz "odrzucone" zdecydowanie ułatwi pracę osobie odpowiedzialnej za znakowanie tych dokumentów. W celu jeszcze większego rozpoznania grup dokumentów warto wybrać inny kolor tuszu dla obydwu np. zielony dla dokumentów zatwierdzonych oraz kolor czerwony dla tych odrzuconych. Pieczątką, która zdecydowanie ułatwia pracę jest ta zawierająca imię i nazwisko pracownika. Często zdarza się tak, że na niektórych dokumentach wymagane jest poręczenie własnym nazwiskiem. W takiej sytuacji dużo szybciej postawić pieczątkę i parafkę niż podpisywać się całym imieniem i nazwiskiem.

Na rynku istnieje wiele rodzajów pieczątek, podzielonych na materiał, z którego powstają, rozmiar oraz kształt. Ich ideą jest przyspieszenie oraz ułatwienie wykonywania większości monotonnych i żmudnych zadań biurowych. Zaopatrzenie się w nie niesie za sobą same zalety i z pewnością wdzięczność swoich pracowników.