Kasy fiskalne i inne sprzęty niezbędne w branży handlowej.

Materiał partnera
2019-04-23

Własna działalność gospodarcza to spełnienie marzeń wielu osób, którzy marzą o rozkręceniu własnego biznesu. Branż, w których możemy się spełniać zawodowo i jednocześnie zarabiać pieniądze jest wiele. Jednak najczęściej decydujemy się na otwarcie własnego punktu handlowego, oferującego wybrane towary. Aby nasza praca była sprawniejsza i zgodna  z polskim prawem, konieczne jest nabycie specjalistycznych urządzeń, które- między innymi- pozwolą na bieżącą rejestrację obrotu.

Najważniejsza jest kasa fiskalna

Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, która będzie związana ze sprzedażą detaliczną należy zaopatrzyć się w dobrej jakości kasę fiskalną. Fakt jej zakupu należy zgłosić w urzędzie skarbowym. Kasa fiskalna pozwoli na rejestrację każdego sprzedanego towaru, a także uzyskanie raportów niezbędnych do prawidłowych rozliczeń związanych z księgowością. Urządzenia tego typu nie wystarczy jednak tylko kupić i podłączyć. Konieczne będzie przeprowadzenie fiskalizacji kasy, którego z reguły podejmuje się wykwalifikowany serwisant. Do zestawu potrzebna będzie także drukarka fiskalna, która umożliwi nam wydawanie klientom dowodów zakupu w postaci paragonu. Kasowanie większej ilości produktów będzie sprawniejsze przy użyciu czytnika kodów kreskowych. U dobrze zaopatrzonego dystrybutora, takiego jak np. ServisComp, znajdziemy skanery ręczne, stacjonarne lub pod zabudowę. Jeżeli zdecydujemy się otworzyć działalność handlową w branży spożywczej niezbędny będzie także zakup precyzyjnej wagi sklepowej. Do wyboru mamy proste modele kalkulacyjne, wagi etykietujące lub platformowe. Wybór konkretnego sprzętu powinien być zależny od rodzaju towaru, który zamierzamy sprzedawać. Żeby praca w handlu była bardziej płynna i przyjemna, dobrze jest zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. Na rynku istnieje sporo programów handlowych, które pomogą w bieżącej obsłudze sprzedaży oraz systemów finansowo-księgowych, które ułatwią prowadzenie księgowości.

Urządzenia tylko ze sprawdzonej firmy

Wybierając urządzenia do naszego sklepu, szukajmy sprawdzonych i rzetelnych dealerów. Do takich z pewnością zalicza się firma SerwisComp, działająca na rynku od 1996 roku. Ma ona na koncie wielu zadowolonych klientów, a sprzedawane przez przedsiębiorstwo urządzenia do rejestracji obrotu, znajdują się w wielu punktach gospodarczych, hotelach i instytucjach państwowych. Oprócz sprzedaży firma zajmuje się także serwisem kas fiskalnych, wag sklepowych i skanerów. Dodatkowo ServisComp zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy z przyjemnością pomogą nam w wyborze odpowiedniego sprzętu, jeśli takiej rady będziemy potrzebować.

 

Opracowanie artykułu:

ServisComp.PL P.U.S. ServisComp Mirosław Grad

ul. Chabrowa 24 e/46-47, 87-100 Toruń kujawsko-pomorskie
www