Budynek Twojej firmy to swoista wizytówka. Jego wygląd jest pierwszym, na co zwraca uwagę klient, rozważający skorzystanie z Twoich usług. Warto więc zadbać o to, by elewacja budynku i przestrzeń wokół niego wyglądały nienagannie. Pomogą Ci w tym specjaliści od utrzymania porządku – firmy sprzątające oferujące usługi specjalistyczne takie jak czyszczenie elewacji czy mycie kostki brukowej. Zobacz, na czym polegają te usługi.

Specjalistyczne usługi firm sprzątających

Firmy sprzątające zajmują się nie tylko utrzymywaniem porządku w domach i firmach klientów, ale również realizują specjalistyczne usługi, takie jak mycie elewacji budynku czy czyszczenie kostki brukowej. Warto korzystać z takich usług, ponieważ ma to ogromny wpływ nie tylko na stan budynku i jego bezpośredniego otoczenia, ale również odbiór firmy przez klienta. Dobrze prezentujący się obiekt firmowy przeciąga większą ilość klientów i wzbudza większe zaufanie, stąd też na utrzymaniu porządku – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz nie warto oszczędzać.

Mycie kostki brukowej – w jaki sposób się je wykonuje?

Kostka brukowa to praktyczne i eleganckie wykończenie posesji, jednak utrzymanie jej w czystości potrafi sprawić wiele problemów. Aby usunąć zabrudzenia, warto skorzystać z usług specjalistów, takich jak M Clear, dysponujących specjalistycznym sprzętem do mycia przemysłowego oraz sporym doświadczeniem w usuwaniu nawet trudnych zabrudzeń.

Zanim jednak specjaliści przejdą do właściwego mycia, zazwyczaj pierwszym krokiem jest odchwaszczanie terenu. Pomiędzy kostkami często pojawiają się niechciane rośliny, które dla estetyki otoczenia należy usunąć. Kostka jest wiec opryskiwana specjalnym preparatem, a następnie usuwane są chwasty. Po zakończeniu tego działania można przejść do mycia przemysłowego.

Do mycia kostki brukowej zazwyczaj używa się myjki ciśnieniowej, pod bardzo dużym ciśnieniem, co pozwala usunąć cały kurz i inne lekkie zabrudzenia. Podczas wykonywania tych prac specjaliści często używają także różnego rodzaju przystawek, dzięki którym powstałe wskutek czyszczenia popłuczyny mogą zostać bezpośrednio odprowadzone do kratek ściekowych i studzienek. Następnie za pomocą odpowiednio dobranego preparatu czyści się nawierzchnię w celu usunięcia trudniejszych zabrudzeń. Nalezą do nich wszystkie plamy oleju i smaru, które wylały się na kostkę brukową, a także wszelkie kleje i zaprawy cementowe, które często spotkać można przy firmach lub składach budowlanych. Uciążliwe zabrudzenia powstają również na skutek prac remontowych.

Mycie elewacji tynkowych

W przypadku mycia elewacji, regularność zlecania tej usługi fachowcom jest kluczowa. Warto regularnie pozbywać się brudu i kurzu z budynku szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z tynkiem akrylowym – na tym materiale wykończeniowym często osadzają się trudniejsze do usunięcia zabrudzenia organiczne. A kiedy na ścianie pojawiają się grzyby, porosty lub pleśnie, wyczyszczenie elewacji jest znacznie trudniejszym zadaniem.

Do mycia elewacji tynkowych również wykorzystuje się myjki ciśnieniowe, jednak stosowane ciśnienie jest dużo niższe, niż w przypadku mycia kostki, ponieważ tak wysokie mogłoby powodować uszkodzenia tynku. Podobnie jak w przypadku kostki, na elewacjach sporadycznie zdarzają się cięższe zabrudzenia – szczególnie jeśli jest to budynek w sektorze przemysłowym. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy rozpryski oleju, smary oraz sadzę. W takich sytuacjach specjaliści stosują metodę miejscowego doczyszczania, odpowiednio dobraną do elewacji oraz zabrudzeń.