czas czytania: 14 min materiał partnera

Stojaki i ekspozytory reklamowe – produkcja

Ekspozytory

Właściciele przedsiębiorstw doskonale zdają sobie sprawę z tego, że reklama jest dźwignią handlu. W dzisiejszych czasach chodzi już nie tylko o to, co konkretnie oferuje się klientom, ale także, w jaki sposób się to robi. Dlatego właśnie obecnie tak wiele uwagi przykłada się do różnego rodzaju stojaków, ekspozytorów, czy bannerów. Jednym słowem wszystkiego, dzięki czemu można w atrakcyjny sposób wyeksponować przekazywane treści. Na co warto postawić?

Ekspozytory i stojaki – z czego je wykonać?

Materiał zasadniczy, z którego zostaną wykonane materiały reklamowe, jest bardzo ważny. Z jednej strony zdecydowanie nie należy uciekać od spraw związanych z wysoką jakością, a z drugiej nie można narażać przedsiębiorstwa na zbyt duże wydatki. Dlatego doskonałym materiałem na stworzenie różnego rodzaju ekspozytorów staje się tektura. Dzieje się tak z wielu powodów. Po pierwsze, tektura jako pochodna papieru jest materiałem tanim oraz szeroko dostępnym. Stojaki tekturowe, jeżeli nie będą poddawane ekspozycji na niesprzyjające warunki atmosferyczne, są w stanie posłużyć jako produkty wielokrotnego użytku. Tektura to w końcu materiał, który w bardzo łatwy sposób można zabarwić. I mowa tu nie tylko o kolorach monolitycznych, ale także o możliwości umieszczenia na ekspozytorach logo firmy lub graficznego motywu przewodniego.

Wiele zależy również od projektu przestrzennego stojaka. To, ile artykułów będzie można na nim umieścić, zależy właśnie od tego procesu. W kwestii wykonania stojaków kartonowych warto zaufać najbardziej doświadczonym producentom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Oficyna 97, która poprzez współpracę z najpopularniejszymi polskimi i zagranicznymi markami, zdążyła sobie wyrobić opinię jednej z najlepszych w skali całego kraju. Co jeszcze warto wiedzieć o ekspozytorach reklamowych?

Ekspozytory i stojaki – podział

Zasadniczo stojaki i ekspozytory kartonowe można podzielić na dwie kategorie. Produkowane seryjnie oraz te produkowane pod indywidualne zamówienie. Czym konkretnie się różnią? Ekspozytory seryjnie charakteryzują się narzuconymi przez producenta wymiarami. Dzięki temu, że projekt jest gotowy, nie trzeba tracić czasu na powtarzanie tego procesu. Stojakom seryjnym można nadać dowolny kolor oraz dowolną grafikę. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku ekspozytorów tworzonych na indywidualne zamówienie. Choć mogą być one idealnie dopasowane do wymagań klienta pod względem wymiarowym, to są jednak uboższe graficznie.

W momencie, w którym oczekiwań odbiorcy nie spełniają żadne z wymienionych już narzędzi reklamowych, może ona liczyć na pozostałe akcesoria. O czym konkretnie mowa? Najlepsi producenci gwarantują również łatwy dostęp do estetycznych opakowań, potykaczy reklamowych, czy totemów reklamowych. Wszystkie produkty wykonywane są z troską o najmniejszy detal przy użyciu najnowocześniejszych technologii.