Blog Panoramy Firm

Co oferują specjalistyczne centra medyczne?

Materiał partnera
medycyna

Półroczne oczekiwanie na wizytę u specjalisty to zazwyczaj już standard słyszany w wielu publicznych lecznicach. Jak powszechnie wiadomo, wczesne wykrycie i zdiagnozowanie niektórych schorzeń i dolegliwości spowodować może szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia, a w rezultacie prowadzić do całkowitego wyzdrowienia. Dlatego pacjenci bardzo często decydują się na prywatne wizyty lekarskie  w specjalistycznych przychodniach. Jakie korzyści dla zdrowia niosą takie miejsca?

Lekarze specjaliści na wagę złota

Stale pojawiający się ból brzucha, zdrętwienie rąk czy kłopoty z chodzeniem spowodowane bólem kolana mogą być objawem wielu chorób, których zdefiniowanie wymaga konsultacji ze specjalistą oraz kompleksowych badań laboratoryjnych czy diagnostycznych. Z uwagi na ciągnące się miesiącami kolejki do lekarzy spora część społeczeństwa szuka alternatywy dla publicznych przychodni. W takich przypadkach wybór jest prosty – z pomocą przychodzą centra medyczne, takie jak Eureka w Pruszkowie, oferujące szeroką gamę lekarzy wielu dziedzin medyny, m. in. kardiologów, endokrynologów, specjalistów z zakresu neurologii, gastrologii czy ortopedii. W dzisiejszych czasach mamy również do czynienia z tak zwanymi chorobami cywilizacyjnymi, których częstotliwość oraz powszechne występowanie związane jest stylem życia społeczeństwa oraz szeroko pojętym postępem technologicznym obserwowanym w wielu dziedzinach. Należą do nich głównie nowotwory, ale także depresja, nerwica, otyłość, cukrzyca, zaburzenia odżywiania, czyli bulimia czy anoreksja, choroby płuc, czy różnego rodzaju uzależnienia, alkoholizm czy narkomania. Dlatego coraz bardziej pożądane są porady dietetyczne, psychologiczne czy terapie uzależnień. Nowotwory to z kolei konieczność leczenia onkologicznego. Regularne wizyty u specjalistów pomogą wrócić do zdrowia i odzyskać równowagę i harmonię życia.

Badania kluczem do diagnozy

Większość chorób czy dolegliwości możliwa jest do wyleczenia poprzez wczesne ich wykrycie. Dlatego w wielu przypadkach kluczową rolę ogrywają specjalistyczne badania diagnostyczne lub laboratoryjne. Jak wynika z opinii lekarzy z Centrum Medycznego Eureka, szybka reakcja pozwala na wdrożenie  odpowiedniego działania w postaci indywidualnie opracowanego leczenia farmakologicznego czy też konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego. Badania diagnostyczne obejmują wykonywanie USG, biopsji, EKG, Echo serca czy też zakładanie tak zwanego Holtera. W skład najpopularniejszych badań laboratoryjnych wchodzą:

  • Badania krwi, czyli pełna morfologia
  • Badanie moczu
  • OB
  • Badania kału
  • Poziom cholesterolu
  • Trój glicerydy
  • Próby wątrobowe
  • Badania poziomu sodu, potasu, elektrolitów, glukozy czy żelaza.

Te bardziej specjalistyczne dotyczą m. in. serologii, alergologii, diagnostyki chorób tarczycy, serca, cukrzycy, hormonów, anemii czy szczegółowe badania toksykologiczne.