czas czytania: 3 min materiał partnera

Jak skutecznie ujędrnić ciało?

jędrne ciało

Leniwy tryb życia, zła dieta i brak odpowiedniego nawodnienia, szybko odbijają się negatywnie na naszej skórze. Traci ona swój blask, staje się poszarzała i mniej jędrna. Dodatkowo szybciej się starzeje, ponieważ nie dbamy o nią w prawidłowy sposób. Tymczasem zmiana pewnych nawyków, znacząco wpłynie na poprawę kondycji skóry oraz jej elastyczność. O czym należy pamiętać?

Zbilansowana dieta

To, w jaki sposób się odżywiamy ma wpływ na cały organizm. Źle zbilansowana dieta często jest przyczyną problemów ze skórą. Fast foody, słodycze i kolorowe gazowane napoje sprzyjają odkładaniu się nadmiernej tkanki tłuszczowej, co skutkuje powstawaniem cellulitu. Chcąc zachować smukłą sylwetkę i zdrową, jędrną skórę, należy całkowicie zmienić swoje podejście do przygotowywania posiłków. Powinny być one pełnowartościowe, bogate w owoce i warzywa, które dostarczają nam wielu witamin i soli mineralnych. Należy także zadbać o prawidłowe nawodnienie. Słodzone napoje warto zastąpić wodą mineralną, zieloną herbatą lub ziołowymi naparami. Stosując się do powyższych zaleceń szybko zobaczymy różnicę w wyglądzie naszej skóry. Stanie się lepiej nawilżona, bardziej wygładzona i rozświetlona. Jeśli nie potrafimy samodzielnie zapanować nad swoim jadłospisem, skorzystajmy z pomocy specjalistów. Niektóre gabinety odnowy biologicznej takie jak Studio Figura we Włoszczowie, opracowują dla swoich klientek specjalne programy dietetyczne, dzięki którym skomponowanie wartościowych potraw nie będzie problemem.

Systematyczny trening

W walce o jędrną skórę, systematyczny trening jest najlepszym sprzymierzeńcem. Odpowiednio dopasowane ćwiczenia fizyczne w widoczny sposób poprawią jej elastyczność i napięcie. Dodatkowo pozwolą delikatnie wyrzeźbić mięśnie, dzięki czemu cała sylwetka będzie prezentowała się bardziej atrakcyjnie. Ważne jest to, by dobrać trening do swoich zainteresowań. Jeżeli nie lubimy korzystać z siłowni, wybierzmy rower, rolki czy zajęcia taneczne czy fitness. Sport powinien sprawiać nam przyjemność, a nie być przykrym obowiązkiem. Połączenie ćwiczeń i dobrej zabawy szybko zaowocuje pierwszymi efektami.

Kompleksowa pielęgnacja

O wygląd naszej skóry należy dbać cały czas, nie tylko latem, kiedy pokazujemy najwięcej ciała. Peeling i nawilżający balsam to absolutne minimum, jeżeli chodzi o pielęgnację. Dużo lepsze rezultaty zapewnią jednak zabiegi w profesjonalnych gabinetach, specjalizujących się w dbaniu o ciało i dobre samopoczucie klientek. Jak doradza specjalistka ze Studia Figura we Włoszczowie- chcąc skutecznie ujędrnić ciało, warto zdecydować się na limfodrenaż. Dzięki temu specjalistycznemu urządzeniu szybko pozbędziemy się uporczywego cellulitu i zrzucimy parę zbędnych kilogramów. Ogromnym zainteresowaniem klientek cieszy się także roll shaper i elektrostymulacja. Zabiegi te wykazują dużą skuteczność w modelowaniu  całego ciała.