Piękne, zadbane paznokcie są ozdobą kobiecych dłoni. Dużą role odgrywa tu dobrze wykonany, trwały manicure. Szeroki wybór technik oraz produktów do stylizacji paznokci pozwala stworzyć taki, który pasować będzie do naszych preferencji. Manicure tytanowy jest w tym zakresie rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zaufaniem kobiet. W artykule przybliżamy jego najważniejsze zalety.

Na czym polega manicure tytanowy?

Podstawowa różnica między manicure’em hybrydowym a tytanowym polega na tym, iż do tego drugiego stosuje się pudry, które w żaden sposób nie uczulają, podczas gdy hybryda czy żel mogą wywoływać reakcję alergiczną. Stosowane są tu baza, która wiąże sypki puder. W jego składzie znajduje się dwutlenek tytanu w postaci białego matowego proszku, który odpowiada za szybkie utwardzenie koloru na paznokciach. To rozwiązanie w pielęgnacji dłoni i paznokci, które szybko zyskuje na popularności przede wszystkim ze względu na większą trwałość i mniejszą inwazyjność w stosunku do powszechnej hybrydy. Warto zatem odwiedzić studio stylizacji paznokci, na przykład studio Czerwony Pazurek w Rabce-Zdroju, które oferuje takie zdobienie paznokci.

Pierwszym krokiem w wykonaniu manicure’u tytanowego jest klasyczny manicure. Obejmować on powinien kolejno:

  • odsunięcie skórek,
  • opiłowanie paznokci,
  • usunięcie skórek cążkami lub frezem,
  • zmatowienie płytki paznokci.

Na tak przygotowane i odtłuszczone paznokcie stylistka paznokci nałoży bazę. Czynność ta wymaga dokładności, ponieważ tylko do miejsc nim pokrytych przyczepi się puder. Następnie należy zanurzyć palce w słoiczku z pudrem, a nadmiar proszku strzepać pędzelkiem – po wyschnięciu powtarzamy. Kolejny krok to nałożenie płynu utwardzającego, a następnie nabłyszczacza.

Dlaczego warto wybrać manicure tytanowy?

Paznokcie tytanowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje atrakcyjne właściwości. Przede wszystkim prezentują się estetycznie i naturalnie. Jeśli chodzi o trwałość, to w zależności od naszego trybu życia i jakości produktów użytych do wykonania manicure’u, paznokcie wytrzymują do czterech  tygodni bez odprysków i zarysowań. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na to, że manicure tytanowy nie niszczy płytek, ale je wzmacnia – w pudrze znajdują się bowiem witaminy A, E, D3, B5 oraz wapń. Wszystkie stosowane tu produkty są przy tym wegańskie, zatem to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na ekologicznym stylu życia. Organiczny charakter produktów sprawia, że to doskonała alternatywa dla hybrydy szczególnie dla alergików.

Niewątpliwą zaletą w przypadku manicure’u tytanowego jest łatwość jego aplikacji na paznokciach. Wykonanie wymienionych powyżej etapów zajmuje około 45 minut, a to dzięki temu, że zarówno puder, jak i preparat utwardzający wysychają błyskawicznie pod wpływem powietrza. Oznacza to też, że manicure tytanowy nie wymaga użycia lampy UV.