Na czym polega depilacja laserowa?

Materiał partnera
2019-11-18
depilacja laserowa

Usuwanie zbędnego owłosienia to zabieg niezbyt lubiany i zajmujący dużo czasu. Bywa dyskomfortem, szczególnie latem, kiedy chcemy każdego dnia mieć idealnie gładką skórę. Depilacja laserowa to alternatywa dla tradycyjnych metod, która dodatkowo zapewnia o wiele lepsze rezultaty. Znajduje zastosowanie również tam, gdzie zwykłe sposoby mogą okazać się zawodne. Na czym polega taki zabieg i czy efekty rzeczywiście są długotrwałe?


Na czym polega depilacja laserowa?


Laserowa depilacja to, jak sama nazwa wskazuje, metoda usuwania owłosienia z użyciem lasera diodowego. Zastosowanie lasera pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty zabiegu, a także daje długotrwałe efekty. Dzięki temu znika obowiązek codziennej depilacji w domu, jak również, co istotne, problem wrastających włosków. Z tego powodu laserowe usuwanie owłosienia polecane jest osobom, które zmagają się z wrastającymi włosami oraz mają skłonność do zapalenia mieszków włosowych. 


Depilacja laserowa składa się z kilku zabiegów. Jest to związane z etapami wzrostu włosa – laser działa na włosy w fazie wzrostu, dlatego konieczne jest powtarzanie depilacji co około 3-8 tygodni. Podczas zabiegu na melaninę oddziałuje precyzyjna wiązka fal z lasera. Wiązka ta zamienia się w skórze w ciepło, które z kolei niszczy mieszki włosowe. Przeprowadzenie odpowiedniej liczby zabiegów gwarantuje trwałe usunięcie owłosienia.


Czy depilacja laserowa boli?


Bolesność zabiegu to odczucie indywidualne, jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnego lasera diodowego Light Speed nieprzyjemne odczucia są ograniczone do minimum. Urządzenie dzięki systemowi Dual Chill Tip chłodzi depilowane miejsce, co zmniejsza ból. Taki laser można znaleźć w salonie Sekrety Urody.


Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów laserem 


Usuwanie włosów za pomocą lasera to zabieg bezpieczny, który polecany jest przede wszystkim osobom: 


  • z problemem nadmiernego owłosienia – hirsutyzm, hipertrichosis,

  • z problemem wrastających włosów,

  • które chcą cieszyć się gładką skórą na długo. 


Zabiegi laserowej depilacji dają najlepsze rezultaty przy jasnej karnacji, natomiast laser Light Speed pozwala skutecznie przeprowadzać zabiegi także na skórze opalonej oraz naturalnie ciemniejszej. Efekty są widoczne również w przypadku jaśniejszych włosów.


Przeciwwskazania: 

  • ciąża, 

  • bielactwo,

  • choroby nowotworowe (tu konieczna konsultacja z lekarzem),

  • infekcje w miejscu wykonywania zabiegu,

  • przyjmowanie fotouczulających leków, stosowanie preparatów z retinolem,

  • świeża opalenizna,

  • włosy siwe, blond, rude ze względu na zbyt małą zawartość barwnika i niską skuteczność depilacji.

Opracowanie artykułu:

Sekrety Urody

os. Na Murawie 8/2, 61-655 Poznań Stare Miasto, wielkopolskie
e-mail
www