O tym, że o wygląd zewnętrzny dbać należy, nie trzeba przekonywać nikogo. Wyjątkowo dużo o konkretnym człowieku potrafią powiedzieć dłonie, a w szczególności stan, w jakim znajdują się paznokcie. Wśród ogromnej ilości zabiegów związanych z manicure wciąż ogromną popularnością cieszą się paznokcie hybrydowe. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie?

Paznokcie hybrydowe – co warto wiedzieć?

Trzeba przede wszystkim zacząć od tego, iż lakiery hybrydowe stosowane są jako alternatywa dla paznokci akrylowych i żelowych. Wbrew powszechnie panującej opinii głównym zadaniem hybryd nie jest wcale przedłużenie paznokci, a trwałe i estetyczne zabezpieczenie płytki. Lakiery hybrydowe charakteryzują się doskonałą odpornością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Efekt estetyczny utrzymuje się relatywnie długo. Żywotność hybryd oscyluje w granicach od 2 do 3 tygodni. Lakiery hybrydowe świetnie zabezpieczają płytkę przed pojawieniem się rys oraz odprysków.

Kolejnymi cechami, wyróżniającymi paznokcie hybrydowe są bardzo wyraźny połysk oraz niezwykle naturalny wygląd. Warto również wspomnieć o tym, iż w sytuacji, w której hybrydy są założone prawidłowo, ich późniejsze zdjęcie nie wiąże się z uszkodzeniem płytki. Pojawia się zatem ważne pytanie, dotyczące tego, czy założenie hybryd jest tak proste, jak mogłoby się wydawać?

Paznokcie hybrydowe – gdzie je wykonać?

Rzeczywiście, jeżeli dysponuje się odpowiednim zapleczem technicznym, paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, iż jakość wykonania może znacząco odbiegać od efektu, jakiego się spodziewaliśmy. Najlepszym i zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych, do których zdecydowanie zalicza się Atelier Urody. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma od lat zapewnia swoim klientom rzetelne doradztwo w zakresie makijażu, paznokci hybrydowych, paznokci żelowych, czy zabiegów relaksacyjnych.

Pracownicy gabinetu kosmetycznego są również w stanie wykonać zabiegi pedicure. Choć oczywiście wizyta w renomowanym salonie kosmetycznym wiąże się z pewnymi wydatkami, to jeżeli weźmie się pod uwagę wszystkie korzyści, nie wydają się one spore. Po pierwsze, usługi wykonywane przez doświadczoną kosmetyczkę zawsze charakteryzują się najwyższą jakością. Po drugie zaś, można mieć pewność, iż usługa zostanie wykonana zarówno przy wykorzystaniu produktów z górnej półki, jak i przy użyciu profesjonalnych oraz wysterylizowanych narzędzi.