Rehabilitacja osób starszych – dlaczego warto z niej korzystać?

Materiał partnera
2019-06-05
Rehabilitacja osób starszych

Seniorzy nierzadko odczuwają wiele problemów ze zdrowiem, w tym m.in. dolegliwości pojawiające się przy poruszaniu. Skutecznie uniemożliwia to sprawne funkcjonowanie w życiu codziennym, dlatego warto zainteresować się specjalistyczną rehabilitacją. Prowadzona w profesjonalnym gabinecie fizjoterapii będzie z pewnością doskonałym rozwiązaniem, które zapewni możliwość wyeliminowania wielu problematycznych schorzeń – jakich dokładnie?

Lepsza rekonwalescencja

Szybki powrót do zdrowia np. po przebytym urazie czy zabiegu jest dla wielu seniorów utrudniony ze względu m.in. na ich podeszły wiek. W takiej sytuacji warto zapewnić starszej osobie kompleksowe wsparcie, którego elementem powinna być rehabilitacja w dobrym gabinecie fizjoterapii. Indywidualnie dopasowane ćwiczenia i zabiegi pozwalają uporać się z wieloma schorzeniami, w tym chociażby z kłopotami pojawiającymi się po wszczepieniu endoprotezy czy przy stenozie kręgosłupa. Rehabilitacja osób starszych to również świetne rozwiązanie przy osteoporozie.

Specjalista pracujący w sprawdzonym gabinecie zaproponuje zabiegi dostosowane do możliwości seniora oraz trapiących go dolegliwości, którymi mogą być też stany po złamaniach kości, przeprowadzonej artroskopii stawu lub przy chorobach neurologicznych. Kompleksową pomoc w tym zakresie oferuje Mobilny Gabinet Fizjoterapii Fizjo-Logic, który jest w stanie zająć się rehabilitacją osób starszych w ich miejscu zamieszkania. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe i nie naraża seniorów na problematyczne, nierzadko wielogodzinne dojazdy do placówki realizującej ćwiczenia rehabilitacyjne.

Szereg korzyści

Związana ze starością wielochorobowość negatywnie wpływa na samopoczucie seniorów. Wielu z nich boryka się z niełatwymi problemami zdrowotnymi, spośród których wiele można z powodzeniem leczyć dzięki specjalistycznej rehabilitacji osób starszych. To szereg korzyści dla pacjentów w podeszłym wieku – przede wszystkim zwiększa się ich wola życia, są szczęśliwi, sprawniejsi fizycznie i bardziej ruchliwi, a także zdrowsi. Warto też pamiętać, że rehabilitacja osób starszych nie musi być wyłącznie stosowana w przypadku niwelowania czynników chorobowych.

Jest to także doskonała metoda na zwiększenie aktywności fizycznej seniorów, którzy preferują wypoczynek bierny. Takie przyzwyczajenia nie są bowiem korzystne dla zdrowia – szczególnie w podeszłym wieku. Z tego względu warto korzystać z rehabilitacji osób starszych również wtedy, gdy konieczne jest podtrzymanie aktywności fizycznej na właściwym poziomie. Pozytywnie wpłynie to na samopoczucie, ale również stan mięśni i ogólną poprawę zdrowia.

Opracowanie artykułu:

Mobilny Gabinet Fizjoterapii Fizjo-Logic Nikola Smieszkoł

ul. Mickiewicza 52, 46-081 Dobrzeń Wielki opolskie
e-mail
www