Makijaż to ważny element każdej stylizacji, szczególnie w przypadku wielkiego wyjścia – na przyjęcie, imprezę ze znajomymi czy obiad z pracownikami firmy. Odpowiednio dobrane kosmetyki i kolory mogą całkowicie odmienić nasz wygląd – odmłodzić lub dodać kilka lat, nadać romantyczny czy zmysłowy charakter. Jedną z możliwości, często pomijanych, jeśli chodzi o makijaż wieczorowy, jest subtelny wariant.

Makijaż ponadczasowy i uniwersalny

Każdy sezon to nowe trendy w modzie, a co za tym idzie, również w wizażu. Magazyny i portale poświęcone tym tematom nieustannie promują nowości w zakresie wzorów czy kolorów, które powinnyśmy nosić. Problemem jest tu jednak fakt, że nie każdej kobiecie takie trendy będą pasować. Makijaż to kwestia indywidualna i często znalezienie odpowiedniej stylizacji odbywa się metodą prób i błędów. Sprawdzonym rozwiązaniem, z którego korzystali najwięksi projektanci podczas pokazów mody jesień-zima 2019/2020, jest subtelny makijaż. Utalentowana makijażystka, taka jak  Justyna Malinowska, jest w stanie podkreślić atuty naszej twarzy, a jednocześnie zamaskować jej niedoskonałości w sposób, który pozwoli zachować nam naturalny wygląd.

Niewątpliwą zaletą subtelnego makijażu jest przede wszystkim niewielka liczba kosmetyków potrzebnych do jego wykonania. Działa to korzystnie na skórę twarzy, która pod wpływem licznych preparatów szybciej się starzeje. Podstawę efektu estetycznego stanowi tu zadbana i nawilżona cera, o której pielęgnację musimy zadbać – mistrzyniami w tej kwestii są Koreanki, które szczególnie upodobały sobie naturalny look i z których metod warto korzystać. Innym ważnym atutem subtelnego makijażu jest jego uniwersalny charakter. Delikatne podkreślenie naszych walorów sprawdzi się niezależnie od typu urody – po ten wizaż sięgać mogą zarówno blondynki, jak i brunetki, kobiety o jasnej i ciemnej skórze. A jak to jest z okolicznościami, na które wykonujemy makijaż?

Makijaż wieczorowy czy codzienny?

Wiele kobiet trwa w przekonaniu, że wyjście na imprezę czy przyjęcie wymaga oprawy w postaci intensywnego makijażu. Natomiast subtelny look przeznaczony jest do pracy. Nic bardziej mylnego. Choć są okazje, gdzie warto zaszaleć i poeksperymentować z kolorem – na przykład impreza sylwestrowa – to nie każda kobieta czuje się dobrze w mocnej stylizacji. Odpowiednio wykonany subtelny makijaż doskonale sprawdzi się jako makijaż wieczorowy. Szczególną okazją, na którą nasz makijaż powinien idealnie dopełniać strój oraz osobowość kobiety, jest ślub i wesele. Makijaż ślubny ma za zadanie podkreślić urodę panny młodej, nie powinien jednak przyciągać całej uwagi zgromadzonych. Pamiętajmy też, że jest to ważna uroczystość i makijaż panny młodej powinien prezentować się przede wszystkim elegancko, a taki charakter najłatwiej uzyskać poprzez subtelny makijaż, na który składają się:

  • użycie lekkiego podkładu, który dobrze stapia się ze skórą;
  • delikatne konturowanie na kościach policzkowych przy pomocy rozświetlacza, różu lub bronzera;
  • blendowanie cieni do powiek w kolorach nude lub różu;
  • delikatne podkreślenie rzęs;
  • utrwalenie kształtu brwi bezbarwnym żelem;
  • pomadkę w kolorze podkreślającym naturalny pigment ust.

W przypadku makijażu weselnego czy jakiegokolwiek innego okolicznościowego subtelną stylizację możemy uzupełnić kreską lub intensywniejszym odcieniem szminki. Warto też skonsultować się z kosmetyczką, która będzie w stanie doradzić nam rozwiązania optymalne dla naszego typu urody – kształtu oczu, wysokości kości policzkowych, wielkości ust.