Restauracja, w której organizujemy osiemnaste urodziny, ma wpływ na to, jak będą bawić się goście. Nawet najlepsza muzyka i radosne nastroje nie wystarczą, jeśli jedzenie nie będzie smaczne, a obsługa kompetentna. A przecież każdy młody człowiek marzy, aby ten dzień był idealny pod każdym względem – wejście w dorosłość to przecież moment szczególny.

Kryteria wyboru miejsca

Wybór właściwej restauracji, w której odbędą się osiemnaste urodziny, może sprawiać wiele problemów. Po pierwsze dlatego, że działa wiele lokali oferujących organizację takich imprez okolicznościowych. Jednym z takich miejsc w Ostrzeszowie jest Mewa-Art, gdzie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia; chrzciny, komunie, imprezy integracyjne i rodzinne oraz właśnie osiemnastki.

Po drugie – przy wyborze sali musimy zwrócić uwagę na elementy takie jak lokalizacja, koszt, stosunek wielkości restauracji do liczby gości oraz wygląd. Jubilat i rodzice – bo to zazwyczaj oni finansują organizację urodzin – muszą znaleźć rozwiązanie odpowiadające ich upodobaniom i wyobrażeniom o tym dniu, ale przede wszystkim muszą mieć na uwadze możliwości finansowe. Niemal niemożliwe jest znalezienie sali do wynajęcia, która spełnia wszystkie oczekiwania, warto jednak znaleźć tę, która będzie najbliższa ideału.

Najlepsza sala na urodziny

Nim rozpoczniemy poszukiwania idealnego lokalu, musimy określić liczbę gości, którą miałaby pomieścić. Pod tym kątem oceniamy restauracje, w których moglibyśmy zorganizować urodziny.

W przypadku osiemnastki lepszym wyborem będzie sala nieco za mała. Mamy w tym przypadku pewność, że parkiet będzie zawsze zapełniony gośćmi, a o to tu właśnie chodzi. Na mniejszej przestrzeni efektowniejsze też będą różnego rodzaju efekty świetlne, które pomogą nam budować odpowiedni klimat. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru – nie chodzi o to, by goście mieli za mało miejsca, ale o to, by nie było na sali pusto.

Duże znaczenie ma tu również koszt wynajmu. W tym przypadku musimy zwrócić uwagę, czy w proponowanej nam cenie zagwarantowane mamy usługi takie jak: dekoracje, ciasta i słodycze, nielimitowane napoje, parking dla gości. Musimy dowiedzieć się też, ile wynosi zaliczka oraz co w przypadku, gdy zmniejszy się liczba gości.

Czasem warto wybrać restaurację, która jest nieco droższa, ale oferuje wymienione elementy. Okazać się bowiem może, że w ostatecznym rozliczeniu wyjdzie to taniej niż zakup owych usług dodatkowo.

Udane przyjęcie, także urodzinowe, opiera się na dwóch głównych filarach. Jednym jest muzyka, drugim jest jedzenie. Menu powinno obejmować różnorodne propozycje – zarówno dań mięsnych, jak i wegetariańskich. Dzięki temu każdy gość będzie mógł wybrać to, co odpowiada jego gustom. Nie trzeba natomiast chyba nikomu mówić, że należy wybrać salę oferującą dobre jedzenie – to oczywiste. Możemy pomyśleć o dodatkowych atrakcjach, takich jak grillowanie czy zabawa przy ognisku. Warto zatem sprawdzać restauracje, w których rozważamy organizację osiemnastki przed podjęciem decyzji.