Naturalne soki – jak się je przygotowuje i dlaczego warto na nie postawić?

Materiał partnera
2019-12-30

Soki owocowe to ważny element diety wielu Polaków. Należy jednak dokładnie zwrócić uwagę na skład tego typu napojów. Okazuje się bowiem, że większość dostępnych w sklepach produktów to soki z wysoką zawartością cukru, które są kaloryczne, a ich spożywanie w nadmiernych ilościach wcale nie jest korzystne dla zdrowia. Warto postawić na soki naturalne tłoczone ze świeżych owoców. Czym się wyróżniają?

Wyciskany metodą na zimno

Stworzenie naturalnego soku to niełatwe zadanie. Utrzymanie wszystkich najważniejszych wartości odżywczych owoców wymaga zastosowania odpowiedniej metody tłoczenia. W dobrych zakładach zajmujących się produkcją tego typu soków wykorzystywane jest wyciskanie na zimno. Owoce są jedynie w niewielkim stopniu rozdrobnione, a następnie trafiają na specjalną prasę hydrauliczną. Jej użycie daje możliwość wyciśnięcia z nich naturalnego soku w niskiej temperaturze, co przekłada się na zachowanie istotnych witamin oraz minerałów.

Takie soki nie zawierają cukru czy barwników spożywczych, dzięki czemu są bardzo zdrowe i można je pić na co dzień. Należy przy tym pamiętać o zakupie ze sprawdzonego źródła – świetnym wyborem będzie skorzystanie z oferty firmy Sam-Ray, która jest producentem naturalnych soków tłoczonych właśnie metodą na zimno. Szeroki asortyment obejmuje głównie soki przygotowane ze świeżych jabłek. Owoce te łączy się z innymi, co pozwala stworzyć rozmaite kompozycje trafiające w gust nawet najbardziej wymagających klientów.

Świetny smak i aromat

Jednym z najważniejszych powodów, dla których kupujemy soki naturalne, jest nie tylko ich pozytywny wpływ na zdrowie, ale również wyjątkowy smak. Ten można uzyskać jedynie poprzez zastosowanie świeżych owoców pochodzących od najlepszych producentów. Warto postawić na firmę, która zajmuje się zarówno sprzedażą jabłek czy np. gruszek, jak i jednocześnie przygotowywaniem z nich naturalnych soków. Dzięki temu mamy pewność, że napój jest zdrowy i wyróżnia się niepowtarzalnym smakiem oraz aromatem.

Zdrowy sok ze świeżych owoców ma dużo błonnika, wpływa dobrze na cerę i skutecznie gasi pragnienie. Jego zalet jest zatem wiele i z pewnością odpowiednio przygotowany sok stanowi jedyną sensowną alternatywę dla produktów tego typu oferowanych w dyskontach i wielu spożywczych sklepach sieciowych, gdzie klienci otrzymują napoje z wysoką zawartością cukru i konserwantów. Nie są one składnikami wyciskanych na zimno soków ze świeżych owoców – warto jest włączyć je do codziennej diety, jednak należy pamiętać o zakupie produktów wyłącznie ze sprawdzonego źródła.

Opracowanie artykułu:

Sam-Ray Maciej Osowski

27-650 Samborzec 101 świętokrzyskie
e-mail
www