Zarówno jeśli obsługę gastronomiczną oferują nam właściciele danej sali bankietowej, jak i wtedy, kiedy musimy zatrudnić firmę cateringową, warto zwrócić uwagę na kilka wyznaczników, które spowodują, że cała biesiada weselna, będzie na najwyższym poziomie. To w dużej mierze ona kształtować będzie bowiem przebieg wesela i poziom zadowolenia gości.

Potrawy dostosowane do stylu weselnego

Potrawy, które będą serwowane na stołach weselnych, powinny przede wszystkim być dostosowane do całego stylu weselnego. Nie oznacza to jednak, że w przypadku porządku boho, czy romantycznego, na stołach nie może pojawić się kotlet schabowy, czy pieczone ziemniaczki w aromatycznych ziołach. Na biesiadach po ślubie zawsze lepiej stawiać na sytą kuchnię polską, która jednak powinna estetycznie współgrać z wystrojem sali, czy oprawą florystyczną. W jaki sposób się tego dokonuje? Głównie poprzez odpowiednie przystrajanie talerzy, a także samych dań!

Postaw na dania polskie i regionalne!

Aby nie dopuścić do sytuacji, w której goście nie będą zadowoleni z walorów smakowych serwowanych dań, najlepiej postawić na te kuchni polskiej oraz regionalnej. Przykładem mogą być potrawy wielkopolskie, do których zalicza się m.in. polewkę wielkopolską na maślance, ziemniaki z gzikiem, czyli białym twarogiem, aromatyczną kaczkę pieczoną razem z jabłkami i doprawioną ziołami, golonkę po wielkopolsku z grochem i kapustą, poznańskie faworki, czy też szagówki, czyli kluski z cebulą i boczkiem. Warto mieszać również smaki różnych kultur, stosując idee kuchni fushion! Dania staropolskie łączone z tymi indyjskimi, śródziemnomorskimi, czy też meksykańskimi, to dobre rozwiązanie wtedy, kiedy wiemy, że nasi goście lubują się w takich smakach.

Obsługa od początku do końca imprezy

Obsługa gastronomiczna wesela bezsprzecznie musi trwać od jego początku, aż do zakończenia. Powinna zaś uwzględniać szybkie serwowanie nowych dań, które będą kończyły się na stołach. Istotne jest także nieustanne porządkowanie – wynoszenie brudnych talerzy oraz sztućców. Dobra firma, wie również, jak płynnie przejść od dań obiadowych, do podwieczorku, dań na słodko, a następnie do przekąsek, które idealnie będą sprawdzać się do alkoholu i tanecznej zabawy. Doświadczone przedsiębiorstwa gastronomiczne, wraz ze swoimi klientami tworzą prawdziwe logistyczne projekty, zwłaszcza, jeśli mowa o usługach cateringowych.

Zwróć szczególną uwagę!

Szczególną uwagę przy obsłudze gastronomicznej gości należy zwrócić na: błyskawiczną i indywidualną obsługę każdego gościa (np. serwowanie dzieciom innych dań, czy przygotowanie zestawów dla wegetarian), na świeżość mięs i warzyw, a także aromatyczność przypraw, oraz na to, aby wszystkie dania były ciepłe! Najwyższą obsługę gastronomiczną, zapewniają zatem doświadczone w tym firmy, które zajmują się także cateringiem przy imprezach biznesowych, jubileuszach, stypach, czy Komuniach. Tu warto zwrócić uwagę na przedsiębiorstwo Ewy Drabik – Usługi Gastronomiczne NATURKA.