Dlaczego warto zdecydować się na kostkę granitową?

Materiał partnera
2019-10-04

Granit od wielu lat stanowi symbol stylu, bogactwa i trwałości. Jest to kamień powszechnie wykorzystywany w budownictwie i ma wiele zastosowań. Materiał ten nie należy do najtańszych, nie jest również najprostszy w obróbce, ale efekt wizualny, jaki zapewnia sprawia, że wielu inwestorów nie wyobraża sobie skorzystać z  surowca innego rodzaju. Tak jest również w przypadku kostki granitowej, która służy do wykonywania nawierzchni. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wydatek, który procentuje

Bruk, wykonany z kostki granitowej to kosztowna, lecz zarazem bardzo opłacalna inwestycja. Granit jest surowcem bardzo wytrzymałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne czy duże obciążenia. Jego trwałość jest nieporównywalna z betonową kostką brukową, która jest tańszym rozwiązaniem. Jak przekonuje specjalista z firmy ProGranit, która zajmuje się produkcją i układaniem kostki granitowej- granit to skała, która nie wchłania wody, nie pęka też pod wpływem wysokiej i niskiej temperatury. Nie straszne mu promieniowanie ultrafioletowe ani korozja chemiczna. Kostką granitową z powodzeniem można wyłożyć duże powierzchnie, place, skwery czy przydomowy podjazd. Dobrze wyglądają także ogrodowe alejki, wykonane właśnie z tego materiału. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na nawierzchnię w jednolitym kolorze czy też różnokolorowy wzór, możemy być pewni, że granit nie straci swojej barwy w wyniku ścierania.

Koszt zakupu kostki granitowej

Kostka granitowa wysokiej jakości nie jest tania. Jej cena zależy przede wszystkim od wymiaru i barwy wybranego produktu. Wachlarz barw i fasonów tego surowca stale się powiększa, co jest wynikiem ogromnego zainteresowania inwestorów. Trzeba zaznaczyć, że im mniejszych rozmiarów kostkę granitową wybierzemy, tym będzie ona droższa. Proces łupania granitu jest bardzo kosztowny, co ma duży wpływ na końcową cenę materiału. Również dostępność danego koloru ma istotny wpływ na wartość kostki granitowej. W sprzedaży znajdziemy kostkę szarą, jasnoszarą, białą , zieloną, czerwoną i ciemnoszarą. Najdroższe są granity czarne oraz te, które cechują się specyficznymi refleksami.

Układanie kostki granitowej

Warto pamiętać, że zakup materiału od sprawdzonego producenta to nie wszystko. Ułożeniem kostki granitowej powinien zająć się doświadczony fachowiec, wyposażony w odpowiednie narzędzia i specjalistyczną wiedzę. Lepiej samodzielnie nie ryzykować zniszczeniem tak szlachetnego materiału. Montaż kostki granitowej jest bardziej problematyczny niż montaż zwykłej kostki z betonu.

Opracowanie artykułu:

ProGranit

ul. Pankowszczyzna 2a, 27-100 Iłża mazowieckie
e-mail
www