Jeszcze nie tak dawno szkło z nadrukiem kojarzyło się raczej z biurowcami i ekskluzywnymi pensjonatami. Wynikało to z nowej, a co za tym idzie, relatywnie drogiej techniki druku. Dziś sprawa wygląda zdecydowanie inaczej. Rozwój technologii spowodował, że szkło z elementami drukowanymi dostępne jest dla każdego. Co warto o nim wiedzieć i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu?

Szkło laminowane, czy szkło hartowane?

Najważniejszym elementem każdego panelu ozdobnego jest oczywiście szkło. Tutaj klienci mają do wyboru dwa jego rodzaje. Szkło laminowane oraz szkło hartowane. Czym się różnią? Podstawowym czynnikiem determinującym różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami szkła jest jego wytrzymałość. Szkło laminowane nie różni się znacząco swoją wytrzymałością od zwykłej szklanej tafli, jeżeli weźmie się pod uwagę jego pojedyncze składniki. Niemniej jednak dzięki połączeniu z pomocą specjalistycznej folii z dwóch tafli ze sobą, całość charakteryzuje się bardzo przyzwoitą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki środowiskowe. Jeżeli zaś chodzi o szkło hartowane, to dzięki procesowi zwiększania jego temperatury i późniejszego schładzania, zyskuje ono do 5 razy większą wytrzymałość niż szkło standardowe.

Doskonale znosi także wysokie temperatury, dlatego tak dobrze nadaje się do kuchni. W razie wątpliwości co do tego, na jaki rodzaj szkła się zdecydować, warto zasięgnąć porady w profesjonalnej firmie. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Glass System, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, nowoczesnemu wyposażeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie produkcji i sprzedaży szkła. Zarówno tego przeznaczonego, do wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. W rozbudowanej ofercie klienci znaleźć mogą m.in. szkła kolorowe, balustrady, oraz różnego rodzaju lustra. Co jeszcze warto wiedzieć o szklanych panelach ozdobnych?

Rodzaje druku na szkle

Wśród kilku obecnie stosowanych metod drukowania na szkle, zdecydowanie największą popularnością cieszy się druk UV. Dokonuje się go poprzez użycie wysokospecjalistycznych maszyn, dzięki czemu charakteryzuje się on wieloma, bardzo pożądanymi przez użytkowników cechami. O czym konkretnie mowa? Druk UV odznacza się przede wszystkim możliwością uzyskania niezwykłych detali. W zdecydowanej większości przypadków motyw wydrukowany na szkle przypomina efekt, który można zobaczyć na ekranach telewizorów o bardzo wysokiej rozdzielczości. Druk UV odporny jest także na działanie wysokich temperatur oraz, co może wyda się ważniejsze w przestrzeni kuchennej, na działanie pary wodnej.

Żaden z tych czynników nie będzie miał bezpośredniego ani pośrednio wpływu na jakość obrazu. Jeżeli zaś chodzi o same wzory, to w tym przypadku ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia klientów. Można korzystać z rozwiązań gotowych takich jak krajobrazy, kwiaty, miasta, czy zwierzęta, a także zaproponować coś samemu. Ozdobne panele szklane do kuchni to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oryginalną estetykę bez konieczności wydawania całych oszczędności