czas czytania: 3 min materiał partnera

Instalacja elektryczna w wydaniu nowoczesnym

montaż kontaktu

W zasadzie bardzo trudno byłoby wyobrazić sobie nowoczesny dom jednorodzinny lub nowoczesne mieszkanie bez stałego dostępu do prądu. Dlatego tak ważne jest, aby już od samego początku zadbać o to, by montaż instalacji przebiegał zgodnie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa oraz przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Niemniej jednak ryzyko awarii istnieje zawsze. Co zrobić, gdy już do niej dojdzie?

Instalacja elektryczna – serwis i naprawy

Ze względu na rozległość oraz stopień skomplikowania instalacji elektrycznej już sama próba samodzielnego zlokalizowania usterki może okazać się niezwykle trudna. Jej usunięcie zazwyczaj wiąże się z użyciem specjalistycznego sprzętu, który raczej nie znajduje się w skrzynkach majsterkowiczów. Co najczęściej przyczynia się do powstania awarii? Mowa tu przede wszystkim o przeciążeniu sieci. Instalacje elektryczne znajdujące się w szczególności w budynkach, które lata świetności mają już za sobą, są na przeciążenia narażone w stopniu największym. Choć wiele współcześnie produkowanych urządzeń pochwalić się może doskonałą klasą energooszczędności, to problem powoduje ich ilość i zbyt mała liczba gniazdek elektrycznych.

Ludzie sięgają wtedy po różnego rodzaju przedłużacze i rozdzielacze, które nie zawsze charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Bardzo łatwo wtedy o zwarcie, które w skrajnych sytuacjach doprowadzić może do pożaru. Aby mieć pewność, że usterka elektryczna zostanie usunięta raz, a porządnie, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym wykonawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma ELECTRIC, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie w zakresie serwisowania i napraw instalacji elektrycznych. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistów?

Rozwiązania na miarę XXI wieku

Coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się odnawialne źródła energii, ze szczególnym uwzględnieniem Słońca. Mowa tu oczywiście o panelach solarnych, które potrafią zminimalizować prawie do zera wydatki związane z rachunkami za prąd. Wbrew powszechnie panującej opinii, montaż paneli solarnych nie musi się wiązać z ogromnymi kosztami. Średnia cena całego systemu wraz z jego założeniem, jeśli chodzi o dom jednorodzinny, oscyluje w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych – w zależności od mocy.

Warto zadbać o to, aby panele wyeksponowane były maksymalnie na stronę południową. To właśnie tam Słońce jest w stanie dostarczyć optymalne ilości promieni. Właściciele domów mogą liczyć na obsługę kompleksową. Poza montażem paneli fotowoltaicznych profesjonaliści oferują montaż domofonów, alarmów oraz instalacji przeciwpożarowej.