Układanie glazury – dlaczego warto zlecić tę czynność fachowcom?

Materiał partnera
2019-08-08

Płytki układane na ścianach czy podłogach to jedna z najpopularniejszych możliwości wykończenia domów, mieszkań oraz innych obiektów użytkowych. Dzięki swojej funkcjonalności i jednocześnie eleganckiemu wyglądowi taki materiał jest wykorzystywany w różnego rodzaju pomieszczeniach. Ułożenie płytek nie należy jednak do czynności prostych, dlatego warto powierzyć je specjalistom.

Kłopotliwe docinanie

Zakup płytek, które następnie będą ułożone na ścianach lub podłogach to najprostszy z etapów uzyskiwania powierzchni wykończonych za pomocą takiego właśnie materiału. Popularne kafelki są oferowane zazwyczaj w kwadratowym lub prostokątnym kształcie, a ich rozmiary różnią się od siebie. Z tego względu przy układaniu glazury okazuje się, że konieczne jest docięcie płytek w celu ich równego nałożenia na powierzchnię ściany lub podłogi. Czynność ta nie należy do najprostszych i wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu.

Dysponować nim będzie fachowa firma budowlano-remontowa Davbau, która zajmuje się wieloma pracami wykończeniowymi i nie tylko, w tym także wspomnianym układaniem glazury. Docinanie płytek we własnym zakresie może być nie tylko problematyczne, ale nieumiejętnie wykonane doprowadzi do uszkodzenia materiału. Kosztownych strat można jednak uniknąć, podobnie jak nieestetycznego wykończenia przez nierówne docięcie glazury. Decydując się na powierzenie tej czynności fachowcom, inwestor zyskuje gwarancję precyzyjnego docięcia płytek i ich ułożenia na ścianie lub podłodze.

Wymagające układanie i fugowanie

Samo układanie glazury również wymaga sporych umiejętności. Prace wykończeniowe w tym zakresie muszą być bowiem przeprowadzone bardzo precyzyjnie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie ich doświadczonym fachowcom z kwalifikacjami. Będą oni pamiętać też o przygotowaniu powierzchni przed nałożeniem specjalnego kleju do płytek. Zagruntowanie ściany czy jej wyrównanie to czynności, które także lepiej powierzyć firmie budowlano-remontowej.

Precyzyjnie ułożone przez nią płytki wymagać będą fugowania. Kompleksowe usługi w zakresie układania glazury obejmują również i tego typu prace, co daje możliwość uzyskania doskonałego, pożądanego wyglądu ściany lub podłogi. Płytki to zatem materiał stosunkowo wymagający, a ich poprawne ułożenie na powierzchni to zadanie dla fachowców dysponujących nie tylko odpowiednim sprzętem do ich docinania, ale przede wszystkim umiejętnościami i doświadczeniem. Szereg prac z tym związanych sprawia, że najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zaufanie profesjonalistom z dobrej firmy zajmującej się wykańczaniem wnętrz czy ich remontowaniem.