Dlaczego warto zdecydować się na zakip markizy tarasowej?

Materiał partnera
2019-10-22

Markiza tarasowa lub ogrodowa to daszek, zamontowany na zewnętrznej ścianie obiektu. Oprócz niezaprzeczalnych korzyści z użytkowania, markizy stanowią również element dekoracyjny, dlatego często możemy je spotkać w kawiarniach, piekarniach czy dobrych restauracjach. Doskonale chronią przed intensywnym słońcem i deszczem. Dlaczego warto rozważyć zakup markizy do domu?

Po prostu ciesz się piękną pogodą!

Latem przydomowy taras staje się przedłużeniem salonu. Chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, rozkoszując się smakiem ulubionej kawy i czytając książkę. Rodzice małych dzieci rozkładają na tarasie zabawki, by maluchy mogły bawić się bezpiecznie w promieniach słońca. Nawet nasi czworonożni przyjaciele wylegują się leniwie przed domem. O ile piękna pogoda sprawia, że chce się żyć, to już słońce, które intensywnie świeci prosto w oczy staje się problemem. Podobnie jest jesienią, kiedy to pierwsze krople deszczu psują radość z popołudniowego wypoczynku na tarasie. Jest na to dobry sposób- wystarczy zamontować markizy, a drobny kapuśniaczek czy duże nasłonecznienie nie zniechęcą nas do przebywania na zewnątrz.

Zalety markiz tarasowych

Oprócz oczywistych korzyści, które płyną z montażu markiz tarasowych, konstrukcja tego typu wyróżnia się jeszcze innymi zaletami. Jak informuje specjalista z firmy Ideal, która zajmuje się sprzedażą i montażem bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeń posesyjnych- niewątpliwą zaletą markiz tarasowych jest dowolność wyboru. To użytkownik decyduje o tym, czy konstrukcja ma być złożona czy rozłożona. Duży wybór materiałów i wzorów, z których produkuje się markizy pomoże podkreślić wyjątkowy styl każdej posiadłości- czy to prywatnej, czy też publicznej. Bez trudu dopasujemy markizę do elewacji budynku, mebli ogrodowych czy własnych upodobań estetycznych.

Typy markiz tarasowych

Jeśli mowa o markizach tarasowych, koniecznie wspomnieć trzeba o trzech podstawowych typach konstrukcji, które są najchętniej wybierane przez klientów. Jednym z nich jest markiza tarasowa elektryczna, gdzie oprócz ręcznego sposobu rozłożenia, możemy posłużyć się jednym przyciskiem. To rozwiązanie doceniane jest przez restauratorów, którzy w ciągu krótkiej chwili muszą rozłożyć kilka zadaszeń. Markiza tarasowa w kasecie to dobre rozwiązanie, kiedy chcemy rozkładać tkaninę tylko w określonych sytuacjach. Wyciągnięcie osłony zajmuje kilka chwil, a jej schowanie jest równie proste. Z kolei markiza tarasowa boczna różni się od tradycyjnych rozwiązań. Kaseta ustawiona jest pionowo, a sam materiał wyciąga się w prawo lub w lewo. Taka konstrukcja pełni dodatkowo funkcję parawanu, który osłania mieszkańców przed silnym wiatrem bądź wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Opracowanie artykułu:

PW Ideal Andrzej Kłósek

Karmelkowa 29 -41, 52-437 Wrocław Fabryczna, dolnośląskie
e-mail
www