Na co zwrócić uwagę odbierając usługę montażu bramy garażowej?

Materiał partnera
2019-10-20
Brama garażowa

Istnieje kilka rodzajów bram garażowych, każdy z innym mechanizmem otwierania. Między poszczególnymi bramami, w zależności od zastosowanych w nich rozwiązań technologicznych mogą występować pewne różnice montażowe, dlatego zlecić montaż bramy garażowej fachowcom, których ekspercka wiedza pozwoli uniknąć problemów z używaniem garażu w przyszłości? Jak powinien wyglądać odbiór zamontowanej bramy garażowej?

Montaż bramy garażowej musi być przeprowadzony z uwagą i według określonego schematu, który jest wyznacznikiem sprawnego funkcjonowania drzwi garażowych przez długie lata bramy garażowe. Jak powinien przebiegać montaż bramy do garażu?

Montując bramę garażową, czytaj wskazówki producenta bram

Brzmi banalnie, ale doświadczenie firm zajmujących się naprawą i serwisem bram garażowych pokazuje, że gros problemów w użytkowaniu gramy w pierwszym roku od montażu wynika z błędów montażowych, których można by uniknąć, zapoznając się dokładnie z produktem zakupionym przez klienta. Nie ma nic gorszego i zgubnego w pracy przy montażu bram jak rutyna.

Idealnym rozwiązaniem jest, gdy wraz z usługą montażu bramy garażowej będziesz miał możliwość serwisu bramy w tej samej firmie. Dzięki temu zyskasz pewność - w razie problemów z jej funkcjonowaniem po odjeździe fachowców, od kogo dochodzić usunięcia usterek w ramach naprawy gwarancyjnej. Przykładem firmy, której podstawowym profilem działalności jest montaż i serwis różnych rodzajów bram garażowych, jest firma MN Serwis Michał Nowak. Specjalizacja w dziedzinie montażu bram, czyni ich ekspertem w tematyce automatyki bram, doradztwie produktowym, jak i serwisie bram garażowych.

Jak powinien wyglądać prawidłowy montaż bramy garażowej?

Przede wszystkim prace montażowe należy zdawać sobie sprawę, że prace montażowe w przypadku bram garażowych zaczynają się jeszcze przed zakupem, na etapie wymiarowania otworu garażowego i wyboru właściwego systemu otwierania bramy. Montaż bramy zawsze przebiega według pewnego schematu, na który warto zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się sprawnie działającymi drzwiami garażowymi bez konieczności zgłaszania poprawek. Montując bramę garażową, należy:

  • Rozpocząć do sprawdzenia wymiarów otworu względem wymiarów bramy (pomyłki się zdarzają, a na tym etapie prac, wymiana na właściwy rozmiar bramy leży w gestii dostawcy drzwi garażowych – -sklepu, od którego zakupiliśmy towar)
  • Montaż ościeżnicy i posadowienie jej w otworze wjazdowym (pamiętając o wypoziomowaniu ościeżnicy)
  • Uszczelnienie połączeń ościeżnicy (prowadnic pionowych) z murem przy użyciu odpowiednich produktów: pianki montażowej, uszczelniaczem silikonowym lub polimerowym
  • Montaż prowadnic podsufitowych (przykręcenie ich do sufitu)
  • Montaż elementów bramy w zależności od rozwiązania (drzwi skrzydłowych, bądź też poszczególnych segmentów bramy segmentowej, począwszy od dolnej części i łącząc z następną zawiasami, pamiętając o zamocowaniu rolek)
  • Zawsze montaż bramy kończy sprawdzenie działania mechanizmu bramy (niedopuszczalne jest słyszalne tarcie, zacinanie się poszczególnych segmentów, czy też złe „chodzenie bramy”. Dobrze zamontowana brama nie wymaga użycia sił)

Po wyregulowaniu drzwi, można zamontować system napędowy bramy.

Opracowanie artykułu:

Mn Serwis Michał Nowak

ul. Zakątek 14, 62-090 Rokietnica wielkopolskie
e-mail
www