Nauka języków obcych – zalety

Materiał partnera
2020-01-10

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych podnosi kwalifikacje zawodowe, zwiększa szanse na zdobycie dobrej pracy bądź awansu. Zwiedzamy coraz to dalsze zakątki świata, mamy przyjaciół i znajomych rozsianych po całym globie. Dzięki językom obcym otwieramy sobie furtkę na świat i nowe, ciekawe znajomości. Najbardziej popularny jest język angielski. Używa się go praktycznie wszędzie i zna go większość populacji.

Angielski językiem globalnym

Szacuje się, że język angielski zna prawie miliard ludzi. Jego nauka stała się powszechna w szkołach na całym świecie. Jest językiem dominującym, gdyż jest wszechobecny. Przede wszystkim w Internecie, ale też w biznesie, polityce i oczywiście w nauce. Język angielski został spopularyzowany w dużej mierze dzięki amerykańskim filmom i amerykańskiej muzyce, które znane są właściwie na całym świecie. To, jak też dominacja amerykańskich firm, takich jak chociażby Google czy Facebook, spowodowała, iż język angielski stał się językiem międzynarodowym.

Nie oznacza to, że inne języki obce tracą na wartości. Wręcz przeciwnie. Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem obcym jest pożądana przez wielu pracodawców. A jeśli jest to biegła znajomość, to jest na wagę złota. Język niemiecki, francuski, hiszpański czy też chiński i czeski są równie popularne co kursy języka angielskiego. Możesz skorzystać z nich m.in. w Firmie Oświatowej Atena.pl z Rybnika. A oprócz tego doświadczeni nauczyciele pomogą przygotować się do matury, bądź zdobyć pracę dzięki kursom kelnerskim, wizażu czy projektowania mody. Tu również przyda się znajomość języków obcych – jeśli chcesz spełniać się zawodowo poza granicami kraju.

Profity płynące z nauki języków obcych

Dzięki nauce języka obcego ćwiczysz mózg. Wystarczy godzina intensywnej nauki dziennie, by usprawnić intelekt i stymulować szare komórki i połączenia nerwowe do rozwoju i odbudowy. Dzięki temu myślisz szybciej i intensywniej.

Ucząc się obcego słownictwa rozwijasz abstrakcyjne myślenie, kreatywność oraz wyobraźnię. Do tego polepsza się twoja zdolność koncentracji oraz szybkiego uczenia się i łatwiej możesz się skupić. A to wszystko może być pomocne w znalezieniu lepszej pracy w wielu branżach: turystycznej, IT, naukowej czy reklamowej (nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami).

Jeśli lubisz podróżować, zwiedzać ciekawe miejsca i poznawać różne kultury, umiejętność porozumiewania się w języku obcym bardzo ci to ułatwi. Będziesz mógł zaplanować wyprawę indywidualnie, a nie z biurem podróży, nie obawiając się, ze czegoś nie zrozumiesz. Dotrzesz do miejsc, do których dociera niewielu turystów i tam odkryjesz i poznasz naturalny język tubylców. Wystarczy tylko pokonać barierę językową.

Opracowanie artykułu:

Atena.Pl Firma Oświatowa Grażyna Graś

Saint Vallier 4, 44-200 Rybnik śląskie
e-mail