Wiosna to okres sprzyjający wszelkim przyjęciom na świeżym powietrzu. Wesele, urodziny, chrzest oraz inne uroczystości najczęściej planuje się na wiosnę. Szczególnie maj należy do niezwykle popularnych miesięcy. Sezon Pierwszych Komunii Świętych właśnie się rozpoczął. Jaki zatem prezent wybrać na Komunię dla dziewczynki, a jaki dla chłopca? Oto 3 pomysły na uniwersalne prezenty komunijne, które będą stanowić idealną pamiątkę z tej wyjątkowej uroczystości!

Jaki prezent wybrać na komunię?

Uroczystość kościelna wymaga specjalnej organizacji Komunii oraz oprawy. Dzieciom jednak kojarzy się nie tyle z religijną inicjacją, ile z prezentami. Zaproszeni na tę okazję goście stoją przed nie lada wyzwaniem. Jaki prezent wybrać na komunię? A może lepiej dać pieniądze w kopercie? Dzięki temu można będzie się np. dołożyć do zbiórki pieniędzy przez dziecko na jakiś konkretny cel. Czy istnieje w związku z tym jakaś granica w przeznaczeniu kwoty na prezent?

Ponieważ do pierwszych uroczystości nie zostało dużo czasu, warto wcześniej zastanowić się nad zakupem prezentu. Dobre prezenty komunijne są zarówno praktyczne, jak i spełniające oczekiwania dzieci. Dlatego też dobrze postawić na niezawodne podarunki, które będą pełnić funkcję pamiątki.

Przy wyborze idealnego prezentu na komunię dobrze jest się kierować:

 1. Własnym budżetem,

 2. Upodobaniami dziecka.

Dobrze jest w tym celu przeprowadzić odpowiedni wywiad i dowiedzieć się, jakie są zainteresowania dziecka.

1 pomysł na prezent na komunię. Biżuteria

Jednym z najbardziej uniwersalnych pomysłów na prezent na komunię jest biżuteria. Będzie stanowić idealną pamiątkę komunijną. Biżuteria komunijna to przede wszystkim:

 • Medaliki i łańcuszki,

 • Zegarki.

Krzyżyk na łańcuszku czy srebrna zawieszka ze świętym od razu kojarzy się z Pierwszą Komunią Świętą. Na taki prezent komunijny powinni się zdecydować rodzice chrzestni lub dziadkowie. Taka pamiątka komunijna posłuży na lata. W połączeniu z ozdobnie oprawionym Pismem Świętym będzie tworzyć elegancki komplet. Dodatkowo na prezenty komunijne dla dziewczynki można przeznaczyć:

 • Kolczyki,

 • Naszyjnik,

 • Bransoletkę,

 • Pierścionek.

Delikatna złota lub srebrna biżuteria z motywem odpowiednim do okazji będzie doskonałym uzupełnieniem podarunku.

Zegarek to nie tylko doskonała pamiątka komunijna, ale również symbol dojrzałości. Przed wizytą u jubilera i zegarmistrza dobrze jest się jednak upewnić, że istnieje możliwość zwrotu nietrafionego prezentu.  

2 pomysł na prezent na komunię. Rower

Rower to zawsze dobre rozwiązanie. Jeśli wiemy o tym, że dziecko akurat wyrosło z dotychczasowego modelu lub go nie posiada, rower będzie stanowić praktyczny prezent. Każdy sklep rowerowy posiada szeroką ofertę rowerów. Do najpopularniejszych modeli rowerów należą:

 • Miejskie,

 • Górskie,

 • Kolarskie,

 • Cruisery.

Rowery posiadają różny design, kolory oraz dodatki. Dlatego przed zakupem roweru warto dowiedzieć się, jakie są preferencje dziecka, by zapobiec ewentualnym zwrotom.

3 pomysł na komunię. Elektroniczny gadżet

Większość współczesnych dzieci nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnych technologii. Dlatego też wygodną opcją jest wybór prezentu komunijnego, który połączy przyjemne z pożytecznym. Do cyfrowych gadżetów zaliczają się:

 • Laptopy i netbooki,

 • Komputery,

 • Tablety.

Zakup tego rodzaju prezentu komunijnego wiąże się jednak ze sporymi kosztami, na które należy być przygotowanym.

Pomysłów na prezenty na komunię jest tyle, ile sposobów organizacji przyjęcia komunijnego. Przy wyborze odpowiedniego podarunku należy się kierować przede wszystkim przeznaczonym budżetem oraz preferencjami dziecka.