Wraz z nadejściem mody na wielkie, wiejskie wesela oraz śluby w stylu rustykalnym, odżyła popularność sesji nowożeńców wykonywanych na łonie natury. Biorąc pod uwagę, że jest to otoczenie, które stanowi doskonałą przestrzeń do żywej i nieskrępowanej zabawy, oferuje także niezwykłe możliwości fotografom. Oprócz pamiątki z tych niezwykłych wydarzeń, otrzymuje się fotografie dopracowane artystycznie.

Zalety naturalnego oświetleni

Każdy, kto zajmuje się fotografią, choćby hobbystycznie, ma świadomość tego, że naturalne światło będzie bardziej odpowiednie niż sztuczne oświetlenie, uzyskane za pomocą najlepszych lamp oraz blend. Na sesje plenerowe decydują się często fotografowie nieposiadający własnego studia, ponieważ ludzka skóra prezentuje się o efektowniej w świetle naturalnym, nie widać na niej cieni czy oznak zmęczenia. Pozwala również wydobyć charakter urody fotografowanej osoby, co podkreślają fotografowie współpracujący ze studiem AK Video.

Magia złotej godziny

Zdjęcia plenerowe wykonywane w tzw. złotej godzinie to rozwiązanie wykorzystywane najczęściej w fotografii ulicznej lub krajobrazowej. Dostrzeżono, że ta pora pozwala uzyskać niezwykle miękkie, złote światło. Nadaje ono  niezwykłego wyrazu fotografiom ślubnym, na którym można zaobserwować spokój, ujrzeć intymność oraz melancholię. Z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszy się realizowanie sesji okolicznościowych krótko przed zachodem słońca.

Minusy sesji ślubnych we wnętrzach

W swoim czasie niezwykle popularne były sesje ślubne realizowane w kościołach lub w innych zabytkowych wnętrzach. Takie rozwiązanie jest stosowane w porach, które uniemożliwiają realizację sesji plenerowej. Zdjęcia realizowane w tych miejscach charakteryzują się dużą ilością cieni, które należy poddać obróbce w trakcie postprodukcji, w wyniku czego tracą one swą naturalność. Zauważono także, że zabytkowe wnętrza działają bardziej przytłaczająco na fotografię, która powinna emanować lekkością i radością.