Dyskrecja, rzetelność oraz umiejętność wtopienia się w tłum to tylko kilka cech dobrego i profesjonalnego detektywa. Dzięki nim może on pomagać swoim klientom w wielu trudnych życiowych sytuacjach jak na przykład zaginięcie bliskiej osoby lub podejrzenie zdrady w związku. Jego działania są również nieocenione w sytuacjach biznesowych – weryfikacji kadry pracowniczej i potencjalnych wspólników.

Kontrola pracowników i kontrahentów

Zaufana kadra w firmie to podstawa do prawidłowego funkcjonowania biznesu. W jej stworzeniu może pomóc nam właśnie detektyw. Zachowanie pełnej dyskrecji z jego strony pozwoli uzyskać informacje dotyczące na przykład pracowników łamiących zasadę nieuczciwej konkurencji i narażających interesy przedsiębiorstwa na niepowodzenie. Między innymi agencja detektywistyczna Double Eye z Biadolin Radłowskich jest w stanie zweryfikować rzeczywiste kwalifikacje kandydatów ubiegających się o zatrudnienie na danym stanowisku lub skontrolować rzetelność wypełniania obowiązków służbowych przez zatrudnione już osoby, szczególnie jeśli ich realizują zlecenia w terenie. Podpisywanie nowych kontraktów z partnerami biznesowymi również wiąże się z ryzykiem. Dzięki pomocy wykwalifikowanych detektywów istnieje możliwość sprawdzenia wiarygodności kontrahentów.

Dowody w sprawie rozwodowej

Usługi detektywistyczne są bardzo często wykorzystywane, aby potwierdzić swoje przypuszczenia o zdradzie partnera lub partnerki. Takie śledztwo może pomóc także zgromadzić dowody do ewentualnej sprawy rozwodowej, w której sąd będzie orzekać o winie. Przedstawienie konkretnych świadectw dotyczących nieuczciwego zachowania małżonka bądź małżonki mają znaczenie w kwestii podziału majątku oraz ustalenia alimentów i opieki nad dziećmi. Ponadto detektyw może zostać powołany przez nas jako świadek w sprawie. To istotne, ponieważ przez sąd będzie postrzegany jako osoba obiektywna, a także rzetelna ze względu na wykonywaną profesję. Takie działanie daje nam pewną przewagę i zwiększa szansę na uzyskanie korzystnego wyroku sądu.

Poszukiwanie zaginionych osób

Nagłe zniknięcie członków rodziny lub przyjaciół to traumatyczne przeżycie dla najbliższych. W takiej sytuacji trudno opanować emocje i podjąć racjonalne kroki w celu jej odnalezienia. Detektyw podejmując się poszukiwania osoby zaginionej, w pełni skupia się na powierzonym zadaniu, dlatego niejednokrotnie jego działania są zdecydowanie bardziej skuteczne, aniżeli akcje prowadzone przez policję. Agencje detektywistyczne bardzo często podejmują się także odnalezienia dalekich członków rodziny lub biologicznych rodziców osób, które zostały adoptowane w dzieciństwie. Niejednokrotnie pozwala to na uporządkowanie spraw formalnych lub uporania się z osobistymi problemami życiowymi.